Çift RAM takınca görüntü gelmiyor

Berkay Gür

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Herkese günaydın.
İtopya şirketinden masaüstü bilgisayar topladım kendime. RAM'lerden bir tanesini takınca sistemim açılıyor fakat 2. RAM'i takınca görüntü gelmiyor.
Aşağıda ekte paylaştığım anakartta işaretlediğim yerlere takıyorum, siyah slotlarda da aynı zamanda denedim fakat bir çözüme ulaşamadım.
Tek RAM ile sistemi açıp BIOS güncellemesi de yaptım fakat sorunum hâlâ devam etmektedir.
Anakart: ASUS TUF B650 Pro.
RAM: G.Skill Ripjaws S5 DDR5 5600MHz.
Sizlerden ricam, yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

anakart2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese günaydın.
İtopya şirketinden masaüstü bilgisayar topladım kendime. RAM'lerden bir tanesini takınca sistemim açılıyor fakat 2. RAM'i takınca görüntü gelmiyor.
Aşağıda ekte paylaştığım anakartta işaretlediğim yerlere takıyorum, siyah slotlarda da aynı zamanda denedim fakat bir çözüme ulaşamadım.
Tek RAM ile sistemi açıp BIOS güncellemesi de yaptım fakat sorunum hâlâ devam etmektedir.
Anakart: ASUS TUF B650 Pro.
RAM: G.Skill Ripjaws S5 DDR5 5600MHz.
Sizlerden ricam, yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1599609
2 RAM de aynı mı hocam. Uyumluluk sorunu yok değil mi?

Bir tanesini al her iki slotda dene. Sonra diğeriyle aynı işlemi yap. Her iki durumda da açılıyor fakat beraberken açılmıyorsa uyumsuzdurlar. Tekli iken görüntü gelmiyorsa o slot arızalıdır.

Bir tanesini al her iki slotda dene. Sonra diğeriyle aynı işlemi yap. Her iki durumda da açılıyor fakat beraberken açılmıyorsa uyumsuzdurlar. Tekli iken görüntü gelmiyorsa o slot arızalıdır.
Bu arada ikisini aynı renklere takacaksın 😬

Son düzenleme:
İkiz ram aldım. Tekli iken her slotta çalışıyorlar, ikisi de takıldığında sadece ekrana görüntü gelmiyor. Evet her ikisini de aynı renklere takıyorum.

Bu arada ikisini aynı renklere takacaksın 😬

Her ikisini de tek tek dener misiniz hocam?
2 RAM de aynı mı hocam. Uyumluluk sorunu yok değil mi?

İşlemcinizin herhangi bir piminde bükülme var mı diye kontrol edebilir misiniz?
Merhaba. İşlemcinin pini yok. Modeli:
Am5 x7700

Şimdi tekrardan ram'leri takıp çıkardım. Ram'ler artık sadece tek bir slotta çalışıyor, diğer slotlarda görüntü gelmemeye başladı :(

2 ram takılıyken böyle ışık yanıyor sadece, tek slotta ise görüntü geliyor.
Ekran kartını söküp açtığımdada aynı sorun devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba. İşlemcinin pini yok. Modeli:
Am5 x7700

Şimdi tekrardan ram'leri takıp çıkardım. Ram'ler artık sadece tek bir slotta çalışıyor, diğer slotlarda görüntü gelmemeye başladı :(

2 ram takılıyken böyle ışık yanıyor sadece, tek slotta ise görüntü geliyor.
Ekran kartını söküp açtığımdada aynı sorun devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sanırım ram uyumu sorunu var. anakart kitapçığında ışığın ne anlama geldiği yazar.

bios sürümünüz nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı