Çift SSD vs. SSD ve HDD Tavsiyesi

Bellic

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Şu an bende 240GB'lik bi SSD var ama yetersiz geliyor ve bir tane daha 480'lik almak istiyorum ama ilk kez PC topladım ve pek bilgim yok. RAM gibi aynı teknik özelliklere mi sahip olması gerekiyor yoksa farklı da alabiliyor muyum? Ve nasıl kasaya takarım, kasaya sığmama gibi bi durum var mı, yoksa bunun yerine HDD mi almalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Farklı marka model SSD alabilirsiniz, uyumluluk sorunu vs yaşanmaz. Kasanızda Sata SSD'lere özel bir yer yoksa 3,5 inç dönüştürme aparatları oluyor, onlar ile takılıyor. Anakartınız ile uyumluysa daha farklı SSD türleri de var.

Yer sıkıntınız veya bütçe sorununuz varsa, daha uygun fiyatlı olması sebebiyle HDD tercih edebilirsiniz. Onun dışında SSD tercih etmemeniz için pek sebep yok şahsen.

Anakart ve kasa modeli paylaşırsanız daha iyi yardımcı olunur.

Şu an bende 240GB'lik bir SSD var ama yetersiz geliyor ve bir tane daha 480'lik almak istiyorum ama ilk kez PC topladım ve pek bilgim yok. RAM gibi aynı teknik özelliklere mi sahip olması gerekiyor yoksa farklı da alabiliyor muyum? Ve nasıl kasaya takarım, kasaya sığmama gibi bir durum var mı, yoksa bunun yerine HDD mi almalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Farklı SSD alabilirsin bu seneden sonra sisteme HDD sokma 1TB'dan fazla depolamaya ihtiyac duyacağını sanmıyorum.

Şu an bende 240GB'lik bi SSD var ama yetersiz geliyor ve bir tane daha 480'lik almak istiyorum ama ilk kez PC topladım ve pek bilgim yok. RAM gibi aynı teknik özelliklere mi sahip olması gerekiyor yoksa farklı da alabiliyor muyum? Ve nasıl kasaya takarım, kasaya sığmama gibi bi durum var mı, yoksa bunun yerine HDD mi almalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Benim 2 tane M2. NVMe yuvam var fakat uyuşmazlık sorunu yaşadım. Isı derecesi 60 altına düşmedi ve hız performansı beklendiği gibi göstermedi siz de dikkatli olun bu konuda. Notebook üstünde olan modelim Intel 600p aldığım ise Sandisk Ultra 3D 500GB olanıydı. Şimdi ise tek SSD'ye geçeceğim 1TB'lik ya da ikisinide yeni sürüm alacağım.

Bende 1T HDD var 256 GB SSD var ilk günden 210 GB doldu eğer imkanın varsa iki SSD al ama en az biri 1T olsun yoksa HDD ve SSD'de olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı