Çiğ köfteden viski tadı gelmesi normal mi?

betaa_

Hectopat
Daha fazla  
Akşam evde cevizli çiğ köfte buldum. Bir tane tadına bakayım diye ısırdım ve ağzıma yoğun sayılabilecek bir viski tadı geldi. Bir ısırık daha aldım ve aynı viski tadını tekrar hissetim. Acaba sadece yediğim çiğ köfte mi öyle diye bir başkasının tadına baktım, onda da aynı viski tadını aldım. Acaba yeni bir ürün mü diye internete de baktım ama viskili çiğ köfte diye bir şey bulamadım. Bu çiğ köfte bozulmuş mudur; yoksa bu tadın başka bir sebebi mi vardır, mesela bir baharat gibi?

Akşam evde cevizli çiğ köfte buldum. Bir tane tadına bakayım diye ısırdım ve ağzıma yoğun sayılabilecek bir viski tadı geldi. Bir ısırık daha aldım ve aynı viski tadını tekrar hissetim. Acaba sadece yediğim çiğ köfte mi öyle diye bir başkasının tadına baktım, onda da aynı viski tadını aldım. Acaba yeni bir ürün mü diye internete de baktım ama viskili çiğ köfte diye bir şey bulamadım. Bu çiğ köfte bozulmuş mudur; yoksa bu tadın başka bir sebebi mi vardır, mesela bir baharat gibi?
Anasonlu olabilir mi ?

Hocam babam çiğköftecidir. Size söyleyeyim: Bu çiğköfteyi dışarıdan mı aldınız yoksa evde kendiniz mi yaptınız? Veya evden mi yaptınız?

Çiğ köfte bozulursa kuruması gerekmiyor mu hocam.
Hayır hocam. Daha çok kokar. (Gerçi çiğköfte bozulduğunda hiç yanında bulunmamıştım. Ama kokusunun ağır bastığını söylemeliyim. Çünkü bunu gördüm.) Ama dediğim gibi kuruması falan varsa içerisindeki yağını az koymuşlardır veya bulguru fazla koymuşlardır. Bunu çiğköfteci olmayan bile anlar yani.

Hayır hocam. Daha çok kokar. (gerçi çiğ köfte bozulduğunda hiç yanında bulunmamıştım. Ama kokusunun ağır bastığını söylemeliyim. Çünkü bunu gördüm.) Ama dediğim gibi kuruması falan varsa içerisindeki yağını az koymuşlardır veya bulguru fazla koymuşlardır. Bunu çiğköfteci olmayan bile anlar yani.

Bozulunca kurur diye biliyordum bilgi için sağ olun hocam.
Dışarıdan alınma bir çiğ köfte ve kuru değil kesinlikle. Çiğ köfte bozulabilir bir şey mi ondan da emin değilim.

Babanız veya evdeki biri viski içiyorsa dökmüş olabilir.

dışardan alınma bir çiğ köfte ve kuru değil kesinlikle. Çiğ köfte bozulabilir bir şey mi ondan da emin değilim.
Hocam çiğköfte bozulmayan bir şey değil. Bu dünyada her şey bozulur. Hocam nereden alındı onunla ilgili bir bilginiz var mı? Ve eğer biliyorsanız da bu durumu aile büyüklerinize söylediniz mi? Söyleyin, eğer onlar da yemişse ve onlar farklı tat almışlarsa bu demek oluyor ki siz de sorun var. Eğer onlarda aynı tadı almışsa bunu bizzat polise bildirin.

Geri
Yukarı