Cihazımın ses özelliklerini fullersem ses eşitlenmiyor

drogbaformalı

Decapat
Cihaz özelliklerinden kulaklığımın ses düzeyini ayarlarken "DENGE" kısmını eşitlersem kulaklığımın, telefon kulaklığımın ya da hoparlörümün sol kısmından daha çok ses çıkıyor. Bu yüzden sol kısmı 53%'e çekiyorum ve sağ kısmı da 100% yaparsam eşitleniyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltilir?

Dosya Ekleri

• ses.PNG
    ses.PNG
    21,2 KB · Görüntüleme: 35
Kullanılan donanımlar veya ses sürücüsü ile ilgili olabilir. Her donanımda böyle mi oluyor?

Sağ ve sol sesler tam olarak eşit olmayabilir. Kullandığınız sürücü nedir? Sistem masaüstü mü, dizüstü mü?

Ses sürücüsü olarak demek istedim.

Ses sürücüsü olarak demek istedim.
Dxdiag'tan bakmayı denedim fakat 3 tane ses bölümü olduğu için hangisinin olduğunu bilemedim.
Kulaklığım olmasına rağmen ses çıkış kısmını hoparlör olarak gösteriyor ama kulaklık taktığım zaman algılıyor ve ben bir kere kasayı temizleme amaçlı her şeyini söküp takmıştım sonra da temizlemekten vazgeçmiştim. Her şeyi tekrar taktıktan sonra hoparlörü algılamamaya başladı ve hoparlör çalışıyordu. (Bunu dememin sebebi hoparlörü tamir etmek değil sadece ses sürücüsünde sıkıntı olabileceğini belirtmek için yazdım.)

Aygıt Yöneticisi üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Ses Aygıtları.PNG

USB bir donanım kullanıyorsunuz. Kulaklık mı? Büyük ihtimalle donanımdan kaynaklı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı