Çıkan tırnağa ne olur?

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merdiven tutacağına ayağımın çarpması sonucunda tırnağım hafif kalktı. Bu gün iyice çıktı sadece dibinden tutuyor. Bende bez sarıp yarabandıyla bantladım. Şu an öyle duruyor. Bundan sonra ne olacak? Sağ ve sol tarafa deri kendiliğinden tutacak mı? Alttan yenisi geldiğinde üstekini atacak mı? Ya da bu çıkacak daha bir şey gelmeyecek mi? Bilen varsa cevaplasın lütfen. Sağ ayak baş parmağı. @Jira help.

En ustte edit: Okurken tirnagim tekrar acidi :/ Oooofff off.

1-2 ay içinde o tırnak kendini tamamen atacak. Orası boş kalacak. Yaklaşık 3-4 aya yenisi oluşacak ve dışarı çıkıp normal tırnak şeklini alacak

Eğer şekil alırken batma vs olursa daha kötü. 9. Yada 10. Sınıf artık hiç bilmiyorum ama en az 5-6 yıl önce başıma geldi. Kaç yıl geçti, daha yeni yeni tırnak eskisi gibi oldu.

Tırnak çok yavaş büyüyen, çok aşırı zaman isteyen bir şey. Bol bol vakitte ihtiyacın var.

En kısa sürede doktora git. Çekecek ise o çeksin.

Yok o kadar acımıyor :D şaşırtıcı olsa da. Ama koparma işi çok korkutucu geldi gözüme ne yalan söyleyeyim.
Eğer dipten kalkmadıysa elleme zaten. Yarısı falan hasar aldıysa uzadıkça oturur bence.
En ustte edit: Okurken tirnagim tekrar acidi :/ Oooofff off.

1-2 ay içinde o tırnak kendini tamamen atacak. Orası boş kalacak. Yaklaşık 3-4 aya yenisi oluşacak ve dışarı çıkıp normal tırnak şeklini alacak

Eğer şekil alırken batma vs olursa daha kötü. 9. Yada 10. Sınıf artık hiç bilmiyorum ama en az 5-6 yıl önce başıma geldi. Kaç yıl geçti, daha yeni yeni tırnak eskisi gibi oldu.

Tırnak çok yavaş büyüyen, çok aşırı zaman isteyen bir şey. Bol bol vakitte ihtiyacın var.

Benim tırnağım 1 yıl geçmeden eskisinin yerini almıştı. Başparmak değildi belki ondan olabilir.

En ustte edit: Okurken tirnagim tekrar acidi :/ oooofff off.

1-2 ay içinde o tırnak kendini tamamen atacak. Orası boş kalacak. Yaklaşık 3-4 aya yenisi oluşacak ve dışarı çıkıp normal tırnak şeklini alacak.

Eğer şekil alırken batma vs olursa daha kötü. 9. ya da 10. sınıf artık hiç bilmiyorum ama en az 5-6 yıl önce başıma geldi. Kaç yıl geçti, daha yeni yeni tırnak eskisi gibi oldu.

Peki kendini attıktan sonra kaç ay içinde düzgün yürüyebileceğim. Ya da şöye sorayım ayakkabı giyip dışarda yüriyebileceğim?

Geri
Yukarı