Cılız bir vücut nasıl geliştirilir?

pWrist

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ergenlik çağında bir gencim ve vücudum çok olmasa da cılız. Bu vücudu iri ve yapılı bir hale getirmek istiyorum. Ne yapmalıyım, önceden böyle bir işe kalkışanınız varsa ya da önerisi olanlar yazabilirse ok mutlu olurum. Boy 1.65 kilo 48.

Kardeşim yaşın şu an fitness tarzı sporlar için çok küçük. Yüzme senin için iyi olabilir. Protein ve kompleks karbonhidrat ağırlıklı beslenerek kilo alabilirsin. 17 yaşına gelmeden fitness falan başlama.
Hocam fitness yaparken 100 kilo bench pressin altına yatmaz ki? Ufak ufak ağırlıklarla çalışması iyi olur.

Hocam fitness yaparken 100 kilo bench pressin altına yatmaz ki? Ufak ufak ağırlıklarla çalışması iyi olur.
Hocam fark etmiyor. Şu anda gelişme aşamasında olan biri o. Yaşı çok küçük, sakatlanma riski yüksek. Gaza gelip ne yapacağını şaşırır. Zaten spor salonlarının büyük çoğunluğu en az 16-17 yaşına girmiş kişileri kabul ediyor. Acele etmeyin, yüzme, basketbol gibi spor dallarına yönelin.

Hocam fark etmiyor. Şu anda gelişme aşamasında olan biri o. Yaşı çok küçük, sakatlanma riski yüksek. Gaza gelip ne yapacağını şaşırır. Zaten spor salonlarının büyük çoğunluğu en az 16-17 yaşına girmiş kişileri kabul ediyor. Acele etmeyin, yüzme, basketbol gibi spor dallarına yönelin.

Ben 14 yaşımdan beri yapıyorum. Şu an 15 yaşındayım ve yaşıtlarıma göre çok iyi bir vücudum var. Öz güvenim desen yerine geldi. Bana fitness çok yaradı. Tabi ben uzman bir abimle gittim. Denetim altında yani. Bu arkadaşta bu şekil yaparsa çok iyi olabilir.

Sporun yaşla boyla bacakla ne alakası var yine profesör olmuş konuşuyor birileri. Her neyse, 14 yaşında da olmazsınız ya. Herkes 14 15 yaşında. Biri de 50 yıldır spor yapıyormuş gibi 14 yaşında başladım şu an 15 yaşındayım yazmış. :D

Sporun yaşla boyla bacakla ne alakası var yine profesör olmuş konuşuyor birileri. Her neyse, 14 yaşında da olmazsınız ya. Herkes 14 15 yaşında. Biri de 50 yıldır spor yapıyormuş gibi 14 yaşında başladım şu an 15 yaşındayım yazmış. :D
Hocam 1 yıldır yapıyorum çok faydası oldu yazdım? Profesör gibi konuşmadım. Hem ben spor yaşla bacakla alakası var demedim? Anlamıyorum sizin gibi insanları.

Ailenize danışıp bir diyetisyenden yardım alın. İyi bir yönlendirme yapacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı