Cılız bir vücut nasıl geliştirilir?

Sporun yaşla boyla bacakla ne alakası var yine profesör olmuş konuşuyor birileri. Her neyse, 14 yaşında da olmazsınız ya. Herkes 14 15 yaşında. Biri de 50 yıldır spor yapıyormuş gibi 14 yaşında başladım şu an 15 yaşındayım yazmış. :D
Herkes 14 15 yaşında olmasından bana ne size ne? Ne anlamda yazdınız onu da anlamadım. 1 yıl düzenli çalışırsanız bambaşka bir insana dönüşebilirsiniz. Biri yine bilip bilmeden boş boş konuşmuş. 😃

Sporun yaşla boyla bacakla ne alakası var yine profesör olmuş konuşuyor birileri. Her neyse, 14 yaşında da olmazsınız ya. Herkes 14 15 yaşında. Biri de 50 yıldır spor yapıyormuş gibi 14 yaşında başladım şu an 15 yaşındayım yazmış. :D
Bir bildiğimiz var ondan konuşuyoruz herhalde.
Öyle susarsın.

Son düzenleme:
Dostum 1 senedir gidiyorum ve kulaktan duyma bilgilere bakmıyorum. Düzgünce araştırıyorum. @clementineaaşığım arkadaşımız bir tanıdığının gözetimi altında sporunu yapmış ve gelişim sağlamış. 14-15 gibi yaşlarda spor önerilmez. Çünkü o yaştaki bir insan henüz gelişme aşamasındadır, bir anda boy atabilir belki ve fitness ile bunu engelleyebilme ihtimali var. 14-15 yaşında bir kişinin yüzme sporuna gitmesi yada basketbola gitmesi daha iyi olur. Çok gitmek istiyorsa kardiyo vasküler antrenman yapabilir yada ufak tefek egzersizler (şınav, mekik, barfiks vb). Konuyu açan kardeşim cılız olduğunu söylüyor, vücut yapmak için vücudun stres altına girmesi gerekir. Bunun içinde bildiğimiz ağırlık antrenmanları yapılması gerekir.

Abilerim 3Kg'lık dambıllar aldım onlarla evde çalışıyorum, şınav mekik vs. şu an güzel gidiyor yani karantinadan beri hareket etmiyordum ferahlamış gibi hissediyorum sanrım düzenli olarak kdevam edeceğim teşekkürler mesajlarınız için. 🙂

Geri
Yukarı