Cilt ve saç bakımı için ürün önerisi

242247

Hectopat
Merhaba,
Yüzüm için cilt bakımı yapmak istiyorum. Öyle aşırıya kaçıp şunu sür, 15 dk bekle sıcak suyla yıka sonra bunu sür, sonra 1 saat sonra gel bunu sür tarzı değil de işte 1 tane ürün alayım, sabahları yüzümü onunla yıkayayım, akşamları onu süreyim falan tarzında basit düşünüyorum. Yani 0 cilt bakımım var şu an sadece yüzümü yıkıyorum ama 0 olmasın 1 olsun istiyorum.
Bu konuda öneriniz nedir?
Ek olarak, saçlarım dökülüyor.
Saç için de ne önerirsiniz bilemiyorum ama saç bakımı önerisi istiyorum, o da aynı şekilde temel seviye az ürün lütfen.
Bir de saç konusunda merak ettiğim bir şey var, televizyonlarda hep şu saç dokusunu görüyoruz:

1643299695673.png

Tel tel, sanki hafif rüzgar esse dalgalanacak gibi duruyor.
Oysa benim ve çevremde gördüğüm birçok arkadaşın saç tipi:

1643299746639.png

Bu şekil, katı küt, dümdüz.
Bu adamlar nasıl saçlarını böyle tel tel yumuşak ve hafif yapıyor?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Saç bakımı için rehberime göz atabilirsiniz:

Selam. Saç bakımı için rehberime göz atabilirsiniz:

Keratin Ve Biotin Uruban Arabilirsiniz
Teşekkürler, cilt için önerilere de açığım aslında birincil istediğim şey cilt önerileri.

Teşekkürler, cilt için önerilere de açığım aslında birincil istediğim şey cilt önerileri.
Cilt tipiniz nedir? Cildinizde bir sorun var mı sivilce gibi?
Cilt bakımında maalesef tek tip öneri olmuyor, biraz deneme yanılmayla düzgün ürünler bulunabiliyor.
Bütçe varsa Bioderma'nın cilt bakım ürünlerini öneririm.
1 adet temizleyici 1 adet de nemlendirici yeterlidir. Bahar ve yaz mevsiminde güneş koruyucu da gerekir.

Cilt tipiniz nedir? Cildinizde bir sorun var mı sivilce gibi?
Cilt bakımında maalesef tek tip öneri olmuyor, biraz deneme yanılmayla düzgün ürünler bulunabiliyor.
Bütçe varsa Bioderma'nın cilt bakım ürünlerini öneririm.
1 adet temizleyici 1 adet de nemlendirici yeterlidir. Bahar ve yaz mevsiminde güneş koruyucu da gerekir.
Beyaz yumuşak bir cildim var.
Sivilce sorunum yok ama arada yağlanıyor ve bazen burun çevrem falan burun üstü falan parlıyor. Alnım da aynı şekilde. Göz kapaklarım vs. bazen.
Ama genel olarak cildim kuru, yanaklarım falan dokununca kup kuru yani. Alnım yağlı genelde.
Biraz burnumda dökülme ve bazen sivilce olabiliyor oda çok küçük sivilce gibi değilde minik nokta gibi kenarda.

Beyaz yumuşak bir cildim var.
Sivilce sorunum yok ama arada yağlanıyor ve bazen burun çevrem falan burun üstü falan parlıyor. Alnım da aynı şekilde. Göz kapaklarım vs. bazen.
Ama genel olarak cildim kuru, yanaklarım falan dokununca kup kuru yani. Alnım yağlı genelde.
Biraz burnumda dökülme ve bazen sivilce olabiliyor oda çok küçük sivilce gibi değilde minik nokta gibi kenarda.
Karma ciltlisiniz muhtemelen. Tarifiniz buna uyuyor.
Bioderma'nın Sensibio serisindeki temizleyici ve nemlendiriciler uygun olabilir.
Yağlanan bölgelerinize haftada 1-2 kil maskesi uygulayabilirsiniz, yanaklara uygulamayın daha da kurutur. Kil maskesi olarak Claderm ve Dermokil markalarına bakabilirsiniz, çok para vermeye bence gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı