Çin, Çocukların Oyun Oynama Süresini 1 Saatle Sınırladı

Komşusunu eder. Çin'de WhatsApp kullandığı için toplama kampına alınan adamlar var, kim söylüyor?

İşte bu yüzden Çin kötü bir ülke insanların oyun oynamasına karışan, kullandığı mesajlaşma uygulaması yüzünden toplama kampına alan bir ülke.
Bence bu kadar sınırlanması iyi değil buna ailenin karar vermesi gerekiyor.

Bence de aileler zaten kendileri engelleyebilir engelleyemezse de.
Windows 7 kullanan 10yıl, 8.1 kullanan 25 yıl, 10 kullanan müebbet 11 kullanan idam.

Linux kullanan serbest?

Bazı şeyler aile içinde halledilebilir. Devletin karışması biraz saçma olmuş. Şimdi Online oyun vs. oynanmadığında çocuğun öz ailesi mi şikaket edecek çocuğunu devlete.
Oyunlarda sınırlama süresi var. Bir süre sonra oyundan atıyor. Örneğin Çinli oyuncular için Roblox'ta belirli bir sınır vardı.

Çocuk kendi şahsi bilgisayarına torrentten single oyun indirse Ethernet çıkık vaziyette her gün oynasa kim nasıl anlayacak?

Yine Çin'in saçma sapan hareketleri. Bir de akşam 8 ile 9 arası oynanacakmış 😂
Çin'de bildiğim kadarıyla ağ farklı ve kontrol altında. Yani bu pek olası değil.
Türkiye'ye de lazım aynı karardan.
Çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimleri için belirli çalışmalar yapılması gerektiğine inanıyorum. Ancak bu tip yasaklamaların ilk kuşaklarda çok daha ciddi sorunlar yaratabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle daha farklı yöntemler geliştirilmeli.

Düşünsene CS:GO rekabetçidesin. Son el bitecek. Tam bir saati geçti ve oyunu kapatmak zorundasın veya kapanacak. Sistem nasil bilmiyorum. İnternet cafe gibi. :D

Geri
Yukarı