Çin, Çocukların Oyun Oynama Süresini 1 Saatle Sınırladı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
çin

Çin, çocukların bilgisayar oyunu oynama süresini yalnızca 1 saatle kısıtladı. İlginç kararlarıyla ve uygulamalarıyla sıkça gündeme gelen Çin, yine oldukça tuhaf bir karara imza attı. Çin’de video oyunlarının düzenleyicisi olan kurum tarafından getirilen yasakla, 18 yaşın altındaki çocukların yalnızca hafta sonları 1 saat olmak kaydıyla oyun oynamasına izin verilecek. BBC’nin haberine göre, çocuklar 20.00 ile […]

Devamı: Çin, Çocukların Oyun Oynama Süresini 1 Saatle Sınırladı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Türkiye'ye de lazım aynı karardan.
Çocuğun içinde çalışma azmi, isteği yoksa napacaksın? Bak ben hiçbir zaman kısıtlanmadım. Çünkü ailem farkında kısıtlasalar bile her şey benim isteğime bakıyor. Yani istek yoksa boşuna yasaklarsın böyle yasaklarla olmaz. Her şey çocuğun içinde olmalı. Bak canım istediğinde oyunlarımı kapatır açar dersime çalışırım. Kısıtlamanın tek anlamı onları kışkırtmak.

Çocuğun içinde çalışma azmi, isteği yoksa napacaksın? Bak ben hiçbir zaman kısıtlanmadım. Çünkü ailem farkında kısıtlasalar bile her şey benim isteğime bakıyor. Yani istek yoksa boşuna yasaklarsın böyle yasaklarla olmaz. Her şey çocuğun içinde olmalı. Bak canım istediğinde oyunlarımı kapatır açar dersime çalışırım. Kısıtlamanın tek anlamı onları kışkırtmak.
Evet biliyorum ama oynadıkça da içine o çalışma isteği gelmeyecek. En azından benim kardeşlerim için böyle.

Çok saçma bir karar, ben hafta içi köpek gibi okuldan dershaneye oradan spora oradan yorgun argın eve gelip, hem dershanenin hem de okulun ödevlerini yapayım. Bir hafta sonum var, onda da sadece 1 saat oyun oynayayım. Dostum kusura bakma da bu köleliktir resmen, eğlence kaynağı olarak oyun oynamayı seçen milyonlarca öğrenci var.
Türkiye'ye de lazım aynı karardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı