Çin Malı Markalarını Savunanlar

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ya arkadaş bu insanlara bir şey anlatılmaz mı? Anlatılmıyor! Everest'i Cooler Master, Corsair gibi markalara savunuyor bana. Bu fiyata daha kaliteli bir şey alırsın Everest yerine diyorum ama yok "ıŞıQlI MıŞıQlI" olacak. Gına geldi artık. Ha bir de Çin markalarını savunuyorlar yok efendim "Jeymis Dankey" ondan iyi bundan iyi, yok efendim "Sen bilmiyorsun Tigoyes daha iyi" ya yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. Şu Çin markaları 5 para etmez, yarın bir gün elinde kalacak sonra keşke almasaydım diye gezinirsin. Ha parasını hak eden yok değil var. İnsanlara iyilik yaramıyor, bu yüzden iyiliğinizi yapın denize atın. İlla ki bu durumu yaşayan vardır, yoksa tek ben miyim o_O?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum Türkiye alım gücü düşük bir ülke. Ucuz fiyata görünüşü güzel oyuncu ekipmanları güzel satışlar elde ediyor, e alan kişilerinde aldıkları malı kötüleyecek halleri yok ya :D Yoksa o kişilerde kalite olarak hangisi iyi hangisi değil farkındadır diye düşünüyorum. Lakin şu bir gerçek ki Corsair, Cooler Master, Msi gibi markalar ürünlerini gaming adı altında cidden fahiş fiyatlara satıyorlar. Özellikle James Donkey, Motospeed, Gamepower gibi markalar gerek mekanik klavye olsun gerek mouse olsun cidden fena olmayan ürünler ortaya çıkartıyor.

Cooler Master markasını yazman hiç doğru olmamış. Adamlar modüler kasa ve güç kaynağı çıkardılar iyi satış elde ettiler hatta alanların birçoğu memnun kalmış. Mesaja düzeltme yap lütfen, ayrıca Frisby, Hiper İzoly, Turbox markalarını eklemeyi unutma.

@Toprak Aga yanlış okumuşsun.

Everest'i Cooler Master, Corsair gibi markalara savunuyor bana.

Burada Everest'i Cooler Master ile kıyaslayanlara hitap ediyor. Cooler Master ve Corsair'ı üst kademeye almış dikkat ederseniz.

''Mesaja düzeltme yap lütfen...''

Son düzenleme:
Eğer fiyat belli ise ve sizi sadece idare edecek bir ürün aranıyorsa Çin malı markalar kurtuluşunuz olabilir. Arada gerçekten iyi ürünler ortaya koyuyor bu markalar. Ama gerçek ürün kalitesine gelince tabii fark karşılaştırılamaz. Örnek aynı fiyata Cherry MX kullanan klavye varken sadece RGB diye Outemu kullanan klavye alan da var. sensörüne hatta bazen ergonomosine bile bakmadan ışıklı fare alanlar var. Zaten 3 tür bilgisayar ürünü vardır. Genel halka hitap eden, oyuncuya hitap eden ve profesyonel kullanıcılar için ürünler. Soldan sağa doğru gelişim gösterir ve iş seviyesindeki ürünler çok pahalıdır, bu yüzden profesyonellerin bazıları oyuncu seviyesine yönelir.(Örnek; Nvidia Quadro yerine Nvidia GTX kullanımı)

Çinlileri ve bazı asya ülkelerini imalat konusunda takdir etmişimdir. Adamlarda öyle bir işçilik ve mühendislik becerisi var ki hem malın -bazı ürün kategorilerinde- en kalitesizini üretebiliyorlar hem de Xiaomi gibi hızlı gelişim gösteren, kaliteli ve "Çin'in Apple'ı" diye anılan bir markayı yönetiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı