Çin'den gelen ürünlerden virüs gelme ihtimali var mı?

_bLaze

Hectopat
Belki saçma olacak ama evde bebek var bir sıkıntı olmasından korkuyorum.
Yaklaşık 20 gün önce Çin'den radyatör, pompa, rakor, akışmetre vs. sipariş ettim hala gelmedi. Bu aradabilirsiniz Çin'de corona virüsü patlak verdi. Çinden gelecek olan ürünlerle birlikte virüsün gelmesi mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir durum varken kargoları da durdurması gerekirdi bence, o virüsü Türkiye'ye yayan kişi sen olabilirsin mesela şuan tehlikeli bir durum.

YouTube yorumlarında gördüm adamın biri Türkiye'ye dönecekken virüs olayı çıkmış Çin'de kalmış diyor ki " Eğer Türkiye'ye gelirsem virüsü ülkeme getirebilirim, onun için burada kalıyorum. "

Corona virüsünün cansız nesneler üzerinden yayılmasının imkansız olduğuna dair bi şeyler duymuştum haberlerde sanırım. Ayrıca cansız bir maddenin üstüne yaşabilse bile Çin'den Türkiye'ye gelene kadar ölmesi lazım.

Rusya’da yaşıyorum ve şuan yasa çıkartmaya çalışıyorlar. Bireysel olarak Çin üzerinden alışverişi yasaklamayı planlıyorlar bu virüs olayı yüzünden ki Rusya’nın zaten Çin ile sınırıda var.

Böyle bir durum varken kargoları da durdurması gerekirdi bence, o virüsü Türkiye'ye yayan kişi sen olabilirsin mesela şuan tehlikeli bir durum.

YouTube yorumlarında gördüm adamın biri Türkiye'ye dönecekken virüs olayı çıkmış Çin'de kalmış diyor ki " Eğer Türkiye'ye gelirsem virüsü ülkeme getirebilirim, onun için burada kalıyorum. "
Bu da yanlış. Türkiye devleti zaten vatandaşlarını Çin'den Türkiye'ye getiriyor özel uçakla. Türkiye'de karantinaya alınıp testleri yapılıyor ve serbest bırakılıyor. O arkadaş biraz duygu sömürüsü yapmış gibi. Orada kalacağını sanmıyorum. Ayrıca soran arkadaş için de bu aralar kargo almayın diyorlar. Eğer virüslü biri kargonuza hapşurduysa veya eline hapşurup dokunduysa vs. virüsü kargoya bulaştırmış olma ihtimali var. Ama düşük ihtimal.

Bende 1 ay öncesinde sipariş oluşturmuştum ürünler dün gümrüğe gelmiş onaylanmış PTT üzerin de bekliyor dağıtım için. Virüs bulaşır mı bulaşmaz mı bilmem de ben askeri kamuflaj almıştım direk makineye atıp yıkayacağım. Ekstre olarak telefon kılıfı ve mouse pad aldım onları da nemli bir bez ile sileceğim. Virüs Çin'in Wuhan kentinde meydana geldiğini okuyoruz, sonrasın da diğer bölgelere yayıldığını da. Ürünleri aldığım mağazalara Çin'in hangi bölgesinde mağazanız var ve nereden ulaşım sağlıyorsunuz diye mesaj attım. Bir nevi içimi rahatlatılabilmesi için 4-5 mağazadan cevap bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olur mu olur:D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı