Çin'in kontrolden çıkan roketi

Naziler Yahudileri katledince, toplama kamplarına kapatıp çalıştırınca faşist, Çinliler Uygur Türklerini kamplara kapatıp çalıştırınca ve çalışmayı reddettiğinde katledince Komünizm mi diyoruz? :D :D Kendi etnik kökeninden olmayan, kendi düşünce yapısında, kendi dininde, kendi dilinde, kendi kültüründe olmayanlara zulmeden, insan haklarını ihlal eden ulusalcı her yapı faşisttir.

Oldu o zaman ben bir ülke kurayım, adına da komünist ekleyeyim, benden olmayan herkese zulmedeyim de "adımda" olmadığı için kimse faşist demesin. :D

Faşizmin tanımları neler?

1- Devlet sınırlarını genişletme amacı taşıyan... Var. Zamanında Japonya, İtalya ve Almanya'da da vardı.

2- Tüm yetkilerin tek parti ya da kişinin elinde olması... Var. Zamanında Japonya, İtalya ve Almanya'da da vardı.

3- Demokratik düzen yerine aşırılıktan beslenen... Var. Zamanında Japonya, İtalya ve Almanya'da da vardı.

4- Baskı düzeni kurmayı amaçlayan... Ağa babası var bak bunda da. Zamanında Japonya, İtalya ve Almanya'da da vardı.

Sözün özü Çin ve Rusya da faşist ülkelerdir.

Haklısın. Katılıyorum.

Biz ailecek önlemlerimizi aldık.

Signs-Film-1108x0-c-default.jpg

Çin'e laf edesim geliyor böyle olayları görünce ama sonra aklıma kullandığımız bir sürü cihazın, aletin, makinenin "Made in PRC" olduğu gelince abes kaçar diye bir şey diyemiyorum.

New York, Madrid, İstanbul ve Pekin, Şili ve Yeni Zelanda için tehdit oluşturduğunu belirtti.

Roket 165 kilometre yükseklikte 28.000 km/h'yi geçtiyse atmosferde parçalanır o. Evimin yakınına düşerse, parçalarını toplarım ama yaşayabilirsem.
Ve sanırım apoapsis 370 km.

Çin'in kendi ISS alternatifini kurmak için fırlattığı long march 5B roketi kontrolden çıkmış ve 10 Mayıs 2021'den önce dünyaya düşecekmiş.

Roketi buradan izleyebilirsiniz:

Şu anda saatte 28,253 km hızla gidiyor ve 166.69 km yükseklikte.

Tahmini çarpışma zamanı: 10.05.2021 +/- 48 saat.

Bu da fazla ama her şey Çin'den kaç tane büyük virüs çıktı kaç kişi öldü onlar yüzüden bir de dünyaya uydu çarptırsınlar tam olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı