Çözüldü Cinnamon pencere başlıkları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dakovey

Kilopat
Makaleler
1
İyi akşamlar arkadaşlar, Linux Mint Cinnamon kullanıyorum. Xfce'de pencerelerin üstündeki başlıkları sağa, sola veya ortaya almamıza yarayan ayarlar vardı. Bu ayarı Cinnamon masaüstünde göremedim.
Böyle bir ayar var mı?

Çözüm
Anladım, başlık konumu için arayüzde bir ayar yok. Ama temaları elle düzenleyerek yapılabiliyormuş. Mint-Y teması için şurada hazır bir örnek var. Bunu indirip çıkart ve içindekileri .themes dizinine kopyala. Sonra tema kısmından bunları seçip, başlık yazısının solda görünmesini sağlayabilirsin.

cinnamon-title.png
Sistem Ayarlarında Pencereler seçeneği var. Bu eskiden çok daha fazla ayar yapma seçeneği sunuyordu, sonraki sürümlerde basitleştirdiler. Pencerelerden düğme düzenini değiştirebilirsin.

cinnamon-pencereler.png

Anladım, başlık konumu için arayüzde bir ayar yok. Ama temaları elle düzenleyerek yapılabiliyormuş. Mint-Y teması için şurada hazır bir örnek var. Bunu indirip çıkart ve içindekileri .themes dizinine kopyala. Sonra tema kısmından bunları seçip, başlık yazısının solda görünmesini sağlayabilirsin.

cinnamon-title.png

Çözüm

Geri
Yukarı