Cinsellik yanlış mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

244012

Hectopat
Makaleler
7
Son zamanlarda bir sansür olayı konuşuluyor. Hatta geçen sene RTÜK'ün yaptığı ankete göre çoğunluk internet yayınlarına denetim gelmesini istiyor. Ahlakımız bozuluyor deniyor. İki kişinin kendi arasında yaşadığı bir şey değil mi?

Cinselliğin ahlaksızlık olarak görülmesinin sebebi nedir? Sadece dinen yanlış diye mi?

Netflix, BluTV vb. ortamlar ücretli. Para ödüyorsun, izliyorsun. Neye para ödediğini de biliyorsun. Cinsellik varsa izleme kardeşim, çek üyeliğini. Çekmek istemiyor musun? Başka içeriklere yönel. Çocuğun mu izliyor? Çocuk modunu aç. Bu kadar basit.

YouTube gibi ortamlara gelecek olursak eğer aileler çocuklarına biraz bilinç kazandırsa bunları konuşmamıza hiç gerek kalmayacak. Ayrıca YouTube'ta da "Kısıtlı Mod" diye bir şey var.

Bence sadece dinen yanlış diye. Yani halkımız böyle düşünüyor. Madem dinen yanlış, halkımız hiç de sorgulamıyor din neden yasaklıyor diye. Dinen yanlış, bitti.

Ama hiç demiyorlar "Laiklik var, Türkiye Cumhuriyeti resmiyette Müslüman bir ülke değil, İslami bir ülke değil." diye. Çünkü Araplaştırılıyoruz. Karısına, çocuğuna tecavüz eden dizilere -üstelik her yaştaki kimsenin erişebileceği yerlerdeki yani televizyondaki dizilere- hiçbir engel yok; Netflix'e, BluTV'ye gelince "Vay efendim ahlak bozuyor, yasaklayalım." diyorlar.

Sosyal medya ise tepkisini gerçek anlamda duyurmak yerine saçma sapan capslerin tepki olabileceğini zannediyor.

Ben Netflix için aylık 29,99 TL para ödüyorum. Neye para ödediğimi de biliyorum. Köhne zihniyetli diziler önüme bedava sunulduğu hâlde izlemiyorum.

Son düzenleme:
İslam dininde Sigara, Alkol ve Cinsellik teşvik eden hertürlü şey yasak olduğu için, bizim ülkeyide İslam dinine göre şekillendirmek istedikleri için, muhtemelen bu yüzden RTÜK Netflix'e sansür koyacak. Türkiye'nin tam bir İslam ülkesi olmasını istiyorlar.

Bu arada kullandığımız bilgisayar ve telefon modelleri yakınmış.

Benim laptop: Toshiba Satellite P50-B-11U (Sistemde HDD var, SSD yok)
İşletim sistemi: Windows 10 Home Single Language
Telefonum: Samsung Galaxy S8

Çakma ahlak bekçisi RTÜK, Türk aile yapısındaki asıl bozuklukların sebebinin geçmişten bugüne çocuk yetiştirme tarzındaki temel problemlerden habersizdir. Bu bağlamda erkek çocuklarına dayatılan "Göster amcalara bi tarafını" tarzındaki yanlış tutum ve davranış sergilemek, sünnet düğünü adı altında ufak bir ameliyat geçiriyor diye 7 mahalleye duyurulan "erkek olma" ritüeli adındaki saçmalık, kız regl olduğunda utanılması gereken bir şeymiş gibi lanse edilmesi, bunun sonucunda marketten ped alırken bile kızların utanması, cinselliğin sürekli olarak bastırılan bir duygu olması gerektiği konusunda çeşitli toplumsal baskılar, yanlış bir kültür oluşumunu din zannetmek gibi pek çok olay geçmişten bugüne yavaş yavaş toplumun ahlaki yapısını çökertmiştir. Bu çöküntüden faydalanan çakma ahlak bekçisi RTÜK, kendi uydurduğu ahlak safsatası sayesinde istediği her şeye sansür koyar, engeller, bloke eder, kapatır.

Çakma ahlak bekçisi RTÜK, Türk aile yapısındaki asıl bozuklukların sebebinin geçmişten bugüne çocuk yetiştirme tarzındaki temel problemlerden habersizdir. Bu bağlamda erkek çocuklarına dayatılan "Göster amcalara bi tarafını" tarzındaki yanlış tutum ve davranış sergilemek, sünnet düğünü adı altında ufak bir ameliyat geçiriyor diye 7 mahalleye duyurulan "erkek olma" ritüeli adındaki saçmalık, kız regl olduğunda utanılması gereken bir şeymiş gibi lanse edilmesi, bunun sonucunda marketten ped alırken bile kızların utanması, cinselliğin sürekli olarak bastırılan bir duygu olması gerektiği konusunda çeşitli toplumsal baskılar, yanlış bir kültür oluşumunu din zannetmek gibi pek çok olay geçmişten bugüne yavaş yavaş toplumun ahlaki yapısını çökertmiştir. Bu çöküntüden faydalanan çakma ahlak bekçisi RTÜK, kendi uydurduğu ahlak safsatası sayesinde istediği her şeye sansür koyar, engeller, bloke eder, kapatır.
Haklısın. Ancak gülücük emojisi attım çünkü anlattığın olay beni güldürdü. Cidden sünnet saçma birşey. Ben bile sünnetli değilim ki. Niye olayim? Ne gerek var! :D Amerikalılar, Avrupalılar sünnet olmuyor. Sünnet olunca, hastalık riski azalıyormuş, yalan! Ufak bir deri parçasını kesiyorlar alt tarafı. O deri parçası olmadan, insan rahat edemez bile. Tabii sünnet olanlar alışmak zorunda kaldıkları için alışıyorlar ama bence psikolojiyi bozuyor. İnsanın bünyesindeki her bir parça önemlidir. İç organlarımızın önemli olduğu gibi. Kimseye ama kimseye vücudunuzdan bir parça aldırtmamak lazım.

Bu cinselliğin tabu olduğu ülkelerin geri kalmış olması da bir tesadüf müdür? Kaldı ki herkes aynı dine mensup olmak zorunda mı? Bana ne senin dinindeki yasaklardan. Ben senin dinini bile kabul etmiyorsam neden zorla bana senin dinindeki yasakları da dayatıyorsun ki? Lafa gelince "dinde zorlama yok" dersin, "senin dinin sana benim dinim bana" dersin ama sansür söz konusu oldu mu ağzından salya aka aka savunursun...

Bu cinselliğin tabu olduğu ülkelerin geri kalmış olması da bir tesadüf müdür? Kaldı ki herkes aynı dine mensup olmak zorunda mı? Bana ne senin dinindeki yasaklardan. Ben senin dinini bile kabul etmiyorsam neden zorla bana senin dinindeki yasakları da dayatıyorsun ki? Lafa gelince "dinde zorlama yok" dersin, "senin dinin sana benim dinim bana" dersin ama sansür söz konusu oldu mu ağzından salya aka aka savunursun...
"En iyi cevap" seçeneği nerede? :)

Cinsellik konusunda erkek-kadın olarak düşünmemek lazım. Erkek-erkek, kadın-kadın ve daha değişik durumlar var :) Bu sahneler benimde pek hoşuma gitmiyor ama şimdi ücretli, adam izlemek isterse izler yani bunlara karışılması mantıklı bir hareket değil maalesef.

İslam dininde Sigara, Alkol ve Cinsellik teşvik eden hertürlü şey yasak olduğu için, bizim ülkeyide İslam dinine göre şekillendirmek istedikleri için, muhtemelen bu yüzden RTÜK Netflix'e sansür koyacak. Türkiye'nin tam bir İslam ülkesi olmasını istiyorlar.

Bu arada kullandığımız bilgisayar ve telefon modelleri yakınmış.

Benim laptop: Toshiba Satellite P50-B-11U (Sistemde HDD var, SSD yok)
İşletim sistemi: Windows 10 Home Single Language
Telefonum: Samsung Galaxy S8
İyi bir ülke olma yolunda hızlıca geriliyoruz.

Açık değil mi? RTÜK baktı Netflix çok para kazanıyor "Şuna sansür yapayım, bir de Türkiye'de bayii açmaya zorlayayım da aldığı paradan ben de nasipleneyim." dedi. Başka bir açıklaması yok bunun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı