Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ondan bahsetmiyorum. Nedenlere bakıyorum. Bu dünya raporu ayrıca. Cinsel eşitsizlikte 150 ülkeden 133 olduk. Ölümün hiç biri etik değil. Ölen kişilerin nedenlerine baktığımızda kadın boşanma, reddetme vb. sebepleri ile ölüm daha fazla. İşte bu cinsiyete bağlı ölüme giriyor.

Güzel bir site yapmışlar. Buradan filtre yaparak bakabilirsiniz.
Nedeni farklı diye umursamamak güzelmiş. Dünya raporuysa ne önemi var? Cinsel eşitsizlik sıralamasınuı konuyla alakası ne? Ölümün hiçbiri etik değilse neden erkek ölümleri umursanmıyor? Neden, neden, neden, neden? Erkekler ölüyor ama nedeni farklı, o zaman umursamayalım.

Site önerisi için teşekkürler ama ne alaka? Öneri mi istedim? Okuyun lütfen yine site önermeyin; kadınlar ölüyor, biliyorum ama erkekler ölmüyor mu? Hala kadın ölümlerini gösterip konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz. Darlandım vallahi. Erkek ölümlerini niye umursamıyorsun diyorum kadınlar ölüyor diyorsunuz. Biliyorum, biliyorum, biliyorum. 3 kere, yetti mi hocam? Gereksiz uzatıyorsunuz. Aynı şeyleri farklı halde söylüyorsunuz. Anlamıyorsunuz da. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedeni farklı diye umursamamak güzelmiş. Dünya raporuysa ne önemi var? Cinsel eşitsizlik sıralamasınuı konuyla alakası ne? Ölümün hiçbiri etik değilse neden erkek ölümleri umursanmıyor? Neden, neden, neden, neden? Erkekler ölüyor ama nedeni farklı, o zaman umursamayalım.

Site önerisi için teşekkürler ama ne alaka? Öneri mi istedim? Okuyun lütfen yine site önermeyin; kadınlar ölüyor, biliyorum ama erkekler ölmüyor mu? Hala kadın ölümlerini gösterip konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz. Darlandım vallahi. Erkek ölümlerini niye umursamıyorsun diyorum kadınlar ölüyor diyorsunuz. Biliyorum, biliyorum, biliyorum. 3 kere, yetti mi hocam? Gereksiz uzatıyorsunuz. Aynı şeyleri farklı halde söylüyorsunuz. Anlamıyorsunuz da. Ne yapabilirim?
Burada ana konu kadınların ölmesi değil. Ana konu kadınların ölmesi olsaydı tümör de yazardım ya da kanser de yazardım. Burada ana konu erkekler tarafından gerçekleştirilen kadın cinayetlerinin fazlalığı. Erkeklerin kadın dolaylı ölüm sebeplerinin istatistiği olan varsa atsın. Ben sadece abd
buldum.
ABD
Erkek suçlu / Erkek mağdur%65,3
Erkek suçlu / Kadın mağdur%22,7
Kadın suçlu / Erkek mağdur%9,6
Kadın suçlu / Kadın mağdur%2,4

Burada ana konu kadınların ölmesi değil. Ana konu kadınların ölmesi olsaydı tümör de yazardım ya da kanser de yazardım. Burada ana konu erkekler tarafından gerçekleştirilen kadın cinayetlerinin fazlalığı. Erkeklerin kadın dolaylı ölüm sebeplerinin istatistiği olan varsa atsın. Ben sadece abd
buldum.
ABD
Erkek suçlu / Erkek mağdur%65,3
Erkek suçlu / Kadın mağdur%22,7
Kadın suçlu / Erkek mağdur%9,6
Kadın suçlu / Kadın mağdur%2,4
Burada ana amaç gereksiz sebepler yerine erkek tarafından öldürülen kadınlar.
Ekşi sözlük yazarı 2020'de kadınlar tarafından öldürülen erkekleri yazmış. Yaklaşık 43 kişi hayatına son verilmiş.
Kadın tarafına bakalım.
Yaklaşık 300 kişi. Oranlama yaparsak yaklaşık olarak 7 kat fark var.

Son düzenleme:
Tükürme olayından sonra sinirden okumayı bıraktım. Tek diyeceğim şey şiddet konusunda kadına şiddet veya erkeğe şiddet diye bir ayrım olmaz. Şiddetin her türlüsü kötüdür. Kadını veya erkeği fark etmez. O tükürme olayından anladığım kadarıyla toplumumuz olayı tam bilmeden hareket etmeyi veya konuşmayı iyi biliyor. Kendini sırf şu üstünlük muhabbetinden dolayı ilah olarak görüp, en ufak bir olayda 'Kadınım, senden üstünüm!' muhabbeti de ayrı bir saçmalık.

Dostlarım cinsiyetçilik yapmam ama yakışıklı veya zengin değilseniz, tanışık olmadığını kadınların yanından pek geçmeyin :D.
Demedi demeyin. Burası Türkiye çünkü.

Bu şiddet olaylarını medya gösterdikçe bu olay bitmeyecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı