Ciplarex ilacı kullanılmalı mı?

Muratgider44

Picopat
Merhaba, ciplarex antidepresanı gördüğüm kadarıyla tek sıkıntısı 12 yaş üstü kullanması gerekiyor. Geriye kalan parol da bile yazan yan etkiler olarak görüyorum, şahsen birkaç kişi bir başka arkadaşının kullandığını görüp ondan 1 alıp denediklerinde hiçbir problem yaşamamışlar. Bu aralar biraz depresifim doktor yazmadı biraz riskli biliyorum fakat okuduğum kadarıyla depresif olunca kullanılması gereken bir ilaç. Herhangi bir bağımlılık etkeni gibi ağır şeyleri yok normal bir anti depresan. Kullanmam sizce normal midir? Doktora gidemem işim aksayabilir.

Merhaba, ciplarex antidepresanı gördüğüm kadarıyla tek sıkıntısı 12 yaş üstü kullanması gerekiyor. Geriye kalan parol da bile yazan yan etkiler olarak görüyorum, şahsen birkaç kişi bir başka arkadaşının kullandığını görüp ondan 1 alıp denediklerinde hiçbir problem yaşamamışlar. Bu aralar biraz depresifim doktor yazmadı biraz riskli biliyorum fakat okuduğum kadarıyla depresif olunca kullanılması gereken bir ilaç. Herhangi bir bağımlılık etkeni gibi ağır şeyleri yok normal bir anti depresan. Kullanmam sizce normal midir? Doktora gidemem işim aksayabilir.

Doktora gidin ne işiniz varki?

"Doktora gidemem işim aksayabilir." yardım istenilen bir yerde yardım etmek yerine kafanıza göre konuşacaksanız kendiniz bir konu açında ciplarex içmek isteyenler doktora gitsin deyin.

Ne işin varki doktora gitmene engel olacak doktora danışmadan asla ilaç almayın işiniz aksasın sağlığınız işinizden çok daha önemli.

Antidepresanlar çoğunlukla uzun vadede etki eden ilaçlardır. Örneğin Lustral 4 haftadan aşağı sürede etki etmez. Doktor reçetesi ile kullanılması gerekir çünkü bilinçsiz kullanımı bağımlılığa ve bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Ciplarex de Lustral gibi seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubundan bir ilaçtır ve çalışma mekanizması serotoninin geri alımını durdurmak yani inhibe etmektir. Doktor reçetesi olmadan kullanmanızı önermiyorum, eğer psikiyatrik bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız ''Ruh Sağlığı ve Hastalıkları'' bölümünden bir randevu alın ve şikayetlerinizi anlatın. Doktor muayene sonrası ilaçlı tedavi yerine psikoterapi uygulayabilir. Beyin kimyası ile oynayan ilaçlar bilinçsiz kullanılmamalı. Antidepresanlar'ın çoğunlukla iki yıldan aşağı kullanılması önerilmiyor.

Ne işin varki doktora gitmene engel olacak doktora danışmadan asla ilaç almayın işiniz asasın sağlığınız işinizden çok daha önemli.
Doktora gitmeme engel olacak şeyi ortadan kaldırabilseydim konuyu açmazdım.

tumblr_p0m2rqahdn1ujmvy2o1_1280.jpg

bence yeterlidir sizin için

Antidepresanlar çoğunlukla uzun vadede etki eden ilaçlardır. Örneğin Lustral 4 haftadan aşağı sürede etki etmez. Doktor reçetesi ile kullanılması gerekir çünkü bilinçsiz kullanımı bağımlılığa ve bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Ciplarex de Lustral gibi seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubundan bir ilaçtır ve çalışma mekanizması serotoninin geri alımını durdurmak yani inhibe etmektir. Doktor reçetesi olmadan kullanmanızı önermiyorum, eğer psikiyatrik bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız ''Ruh Sağlığı ve Hastalıkları'' bölümünden bir randevu alın ve şikayetlerinizi anlatın. Doktor muayene sonrası ilaçlı tedavi yerine psikoterapi uygulayabilir. Beyin kimyası ile oynayan ilaçlar bilinçsiz kullanılmamalı. Antidepresanlar'ın çoğunlukla iki yıldan aşağı kullanılması önerilmiyor.
Allah allah bir anda rahatlattı diyen vardı, bendekini tamda anlayamadım normalde korkulmayacak olaylardan aşırı korkuyorum 4 5 saat ardından normale dönüyorum bende çözemedim ciplarex diye ilaç vardı kendi başıma tedavi edemeyeceğimi biliyorum bir kere kullansam yeter aşırı kötü olaylarda öyle düşündüm herhalde dediğiniz gibi yanlış bir karardı.

Allah Allah bir anda rahatlattı diyen vardı, bendekini tam da anlayamadım normalde korkulmayacak olaylardan aşırı korkuyorum 4 5 saat ardından normale dönüyorum bende çözemedim ciplarex diye ilaç vardı kendi başıma tedavi edemeyeceğimi biliyorum bir kere kullansam yeter aşırı kötü olaylarda öyle düşündüm herhalde dediğiniz gibi yanlış bir karardı.

Doktora gidin çözüm bu hangi işiniz aksamasını istemiyorsunuz ki?

Allah allah bir anda rahatlattı diyen vardı, bendekini tamda anlayamadım normalde korkulmayacak olaylardan aşırı korkuyorum 4 5 saat ardından normale dönüyorum bende çözemedim ciplarex diye ilaç vardı kendi başıma tedavi edemeyeceğimi biliyorum bir kere kullansam yeter aşırı kötü olaylarda öyle düşündüm herhalde dediğiniz gibi yanlış bir karardı.
Bir anda rahatlattı diyenler tamamen plasebo etkisine yenik düşmüş. Sahip olduğunuz semptom Yaygın Anksiyete-Kaygı Bozukluğu (YAB) hastalığının spesifik semptomlarından. Ancak bu demek değil ki sizde psikiyatrik bir rahatsızlık var... En doğru kararı hekim verecektir. Size bu durumda kafanızı meşgul etmeyi öneriyorum, bulmaca çözmek, film izlemek hatta matematik sorusu çözmek bile olabilir. Fiziksel aktiviteyi ihmal etmeyin, kafayı ve vücudu yormak psikolojik rahatsızlıklardan, kaygıdan ve anksiyeteden korunmanın en etkili yoludur. Psikiyatriste gitmeden önce lütfen iyi bir psikiyatrist araştırın. Sağlıklı günler.

Geri
Yukarı