Cipsin yanına ekonomik sos önerisi

Yoğurdun içine sarımsak sumak pul biber atıp karıştırın üstüne de cin biber kurusunu yağda kızartıp dökün acı seviyorsan benim gibi çok güzel oluyor.

1- Yoğurtun içine nane koy karıştır en basiti bu.
2- Yoğurt, mayonez, nane, kekik, karabiber, kırmızı biber, köri (köri yakışıyor emin ol).
3- Yoğurt, ketçap, kekik.

Not: 2. maddede yoğurtla mayonezi eşit ölçüde koymaya çalış, ağır gelirse biraz su kat.

Ekonomi o kadar berbat ki cips alacak param yokken insanlar cipsin yanına ekonomik sos önerisi istiyor benim de ağzım sulana sulana yorumları okuyorum. Neyse ki en azından tatlarını hayal edebilme yeteneğine sahibim.
Benimde cipse param yetmiyor ne yazık ki. :(
Gel sarılalım. <3

Ekonomi o kadar berbat ki cips alacak param yokken insanlar cipsin yanına ekonomik sos önerisi istiyor benim de ağzım sulana sulana yorumları okuyorum. Neyse ki en azından tatlarını hayal edebilme yeteneğine sahibim.
Bunu yazarken kullandığın enerji, internet ve elektriğin parası daha fazla. :(

Chili sos ve soğan tuzu çuvallarım bodrumda kalmış. Alıp geleyim baya güzel bir tarih galiba. 🙃

Salsa sosu:
3 adet orta boy domates
3 yemek kaşığı zeytinyağı
2 - 3 jalapeno biber (varsa)
1 adet küçük boy soğan
1 diş sarımsak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı acı biber salçası
1 çay kaşığı kırmızı pul biber
1 çay kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı kekik
Biraz su ve tuz

Hazırlanış:
Sarımsağı soyup havanda dövün.
Domatesleri ortadan ikiye kesin ve rendeleyin, çekirdeklerini çıkarabilirsiniz.
Soğanı da soyduktan sonra rendeleyin.
Bir tencereye yağ koyun, kızgın yaha tüm malzeeleri ekleyip, 10-15 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
Eğer salsa sosun kıvamı çok koyulaşırsa inceltmek için yarım çay bardağı sıcak su ilave edebilirsiniz, bu sorunu çözer.
Sos soğuduktan sonra, hatta 1-2 saat bekledikten sonra servis yapın.

Cipsle, kızartmalarla, etle falan harika oluyor söylemedi demeyin, deneyin. Salsa sosu hazır, afiyet olsun.
Eki Görüntüle 713791
Kafelerde sıcak tabağının yanında verilen sos değil mi bu? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı