Cities Skylines Satılacak Ürün ve Yeterli Alıcı Yok

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Cities Skylines oynuyorum, yaklaşık 15 bin nüfus civarına geldim fakat şehirde petrol ve maden kaynakları bitti, mecburen tarıma yöneldim fakat ticari bölgeler "Satacak yeterli ürün yok" sorunu var, fakat tarım sanayisindeki işletmeler de "Yeterli alıcı yok" sorunu var. Bu iki problemi nasıl çözebilirim? Trafik sorunum neredeyse hiç yok denecek kadar az, ticari işletmeler neden tarım ürünlerini almıyor ve satmıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sanayi bölgesi ve ticari bölgeler birbirinden uzak ise böyle durumlar yaşanabiliyor. Eğer yakınsa yine bu problem var ise sorun şundan da olabilir tarım sanayisine geçtim dediniz, o bölgede verimli toprak yoksa tarım sanayisinin verimi düşük olacaktır bu da mevcut problemi doğurabilir.

Sanayi bölgene yakın yerlerde depolar inşa et eğer Industries DLC'si varsa. O yoksa ticari bölgeler açabilirsin. Sanayi bölgene otoban girişi olması büyük artı. Ana hatlara yakın tutarsan sanayi bölgeni satış ve kaynak sıkıntısı olmaz.

Bir de bir şey sorayım. Bu iki bölge arasında kamyonların geçişine yasaklama politikası olan yerleşke var mı? O da ürünlerin varış yerine çatmasına engel olur.

Sanayi bölgene yakın yerlerde depolar inşa et eğer Industries DLC'si varsa. O yoksa ticari bölgeler açabilirsin. Sanayi bölgene otoban girişi olması büyük artı. Ana hatlara yakın tutarsan sanayi bölgeni satış ve kaynak sıkıntısı olmaz.
Eğer sanayi bölgesi ve ticari bölgeler birbirinden uzak ise böyle durumlar yaşanabiliyor. Eğer yakınsa yine bu problem var ise sorun şundan da olabilir tarım sanayisine geçtim dediniz, o bölgede verimli toprak yoksa tarım sanayisinin verimi düşük olacaktır bu da mevcut problemi doğurabilir.
Otoban girişi var fakat ticari bölgeler ve sanayi bölgeleri çok uzak, ama trafik yok. Yer eksiğinden dolayı uzak yapmak durumunda kaldım. Yakınlaştırmadan çözmem için ne yapmam gerekebilir başka acaba? Köprü ile yol bağlamayı deneyebilirim kısa mesafeden.

Otoban girişi var fakat ticari bölgeler ve sanayi bölgeleri çok uzak, ama trafik yok. Yer eksiğinden dolayı uzak yapmak durumunda kaldım. Yakınlaştırmadan çözmem için ne yapmam gerekebilir başka acaba? Köprü ile yol bağlamayı deneyebilirim kısa mesafeden.
Yani şöyle yapabilirsiniz, sanayi bölgesine yakın yeni yerleşim yerleri ve ticari alanlar yaparsınız. Diğer taraf için de yeni bir sanayi alanı yapabilirsiniz. Eğer konutlara yakınsa orman veya tarım sanayisi işinizi görür çünkü çevre kirliliği yaratmıyorlar. Tabii sanayinin trafiğini de değerlendirmeniz şart.

@ismetcelal33 öyle şehir havasını bozarsın. Hangi politikalar kullanıyorsun peki şehrinde?

Ben de heves ettim, eski günlere dönüp CS oynama hevesi sardı beni :D

Yani şöyle yapabilirsiniz, sanayi bölgesine yakın yeni yerleşim yerleri ve ticari alanlar yaparsınız. Diğer taraf için de yeni bir sanayi alanı yapabilirsiniz. Eğer konutlara yakınsa orman veya tarım sanayisi işinizi görür çünkü çevre kirliliği yaratmıyorlar. Tabii sanayinin trafiğini de değerlendirmeniz şart.
Ses kirliliği yaratıyor. Ve ne kadar iyi trafik altyapısı olursa olsun trafik yapay zekası orada olan caddelerde trafik yaratıyor. Sonra da içinden çıkılmaz hale geliyor iş.

@ismetcelal33 öyle şehir havasını bozarsın. Hangi politikalar kullanıyorsun peki şehrinde?

Ses kirliliği yaratıyor. Ve ne kadar iyi trafik altyapısı olursa olsun trafik yapay zekası orada olan caddelerde trafik yaratıyor. Sonra da içinden çıkılmaz hale geliyor iş.

Ticari bölgeler için teşfikleri kullanıyorum, onun dışında kent sakinleri için araçlar serbest o kadar.

Bahsettiğim yöntem bu şekil:
1659380787233.png

Şu an şehir küçük ancak büyüdüğü zaman da sorun yaşatacak bir şehir değil. Bu oyunu fazlasıyla oynadım :D

Bahsettiğim yöntem bu şekil:
Eki Görüntüle 1471314

Şu an şehir küçük ancak büyüdüğü zaman da sorun yaşatacak bir şehir değil. Bu oyunu fazlasıyla oynadım :D
Bu şekilde koyduğum zaman orman sanayisinden rahatsız olmuyorlar mı?
Kendim ağaç ekerek hammadde de sağlayabiliyor muyum?

Bu şekilde koyduğum zaman orman sanayisinden rahatsız olmuyorlar mı?
Kendim ağaç ekerek hammadde de sağlayabiliyor muyum?
Hocam rahatsız olmaktan kastınız gürültü vb. bir şeyse o gürültü o kadar ulaşmıyor. Ağaç ekerek hammadde sağlarsınız evet. Mesela gürültü kirliliği bu şekilde, zaten tarım sanayisi olduğundan dolayı çevre kirliliği de yok.
1659381054014.png

Yeni konular

Geri
Yukarı