Cities: Skylines vs SimCity

Wilson Fisk

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Bu oyunun her ikisini de oynadıysanız veya bir şekilde oyunların hakkında bilginiz varsa hangi oyunu seçersiniz? Sizce bu oyunların birbirine göre artısı eksisi nedir?

Cities: Skyline, hepsinin atasıdır. Ben olsam Skyline'ı seçerdim.

Bu yanlış bir bilgi. SimCity çok daha önceden çıkmış bir seri. Hatta ve hatta Cities Skyline yapımcıları SimCity projesini beğenmeyip, ayrılan ve kolları yeni bir oyuna sıvayan kişilerden oluşuyor. Ancak günümüzde optimizasyon sorununu saymazsak Cities: Skyline çok daha iyi bir oyun.

Bu yanlış bir bilgi. SimCity çok daha önceden çıkmış bir seri. Hatta ve hatta Cities Skyline yapımcıları SimCity projesini beğenmeyip, ayrılan ve kolları yeni bir oyuna sıvayan kişilerden oluşuyor. Ancak günümüzde optimizasyon sorununu saymazsak Cities: Skyline çok daha iyi bir oyun.
Atası derken ilk çıkan oyun olup, olmamasını kast etmedim.

SimCity'den daha iyi bir simülasyon, eğlenceye ve genişliğe sahip olmasından bahsettim.

Genel olarak Skyline, çoğu bu tür oyunların en iyisi.

Skyline'ın mod desteği ve mod yapan devasa topluluğu var. Bu sayede çok yaratıcı şehirler çıkabiliyor. Kendine ait bir dünya yarattı ve sürekli gelişiyor. Zibilyon tane içerik var anlayacağın. Bu türün en gözdesi. Ama her sistemde rahat çalışmıyor iyi PC ister.

SimCity 3000 ve SimCity 4 oyunlarını keyifle yüzlerce saat oynadım ama teknoloji ve dönem farkından dolayı Cities: Skylines oyunundaki kadar gelişmiş yönetim/şehircilik öğeleri yok. O dönemde SimCity oyunları bu alanın zirvesiydi, bir süredir bu zirve Cities: Skylines. En son çıkan SimCity oyununu saymıyorum seri içinde, oynayamadık ki sistemin saçmalığı yüzünden.

Daha gelişmiş olduğu için Cities: Skylines tercih ederim.

Bu arada Tropico ve Anno serisini de şehir kurmayı sevenlere tavsiye ederim. Onlar daha farklı deneyim sunuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı