Cities syklines hata vermeden kapanma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Abuzerx1

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Cities Skylines indirip kurdum ama şöyle bir durum var. Hangi DLC veya DLC olmadan girsem yükleme ekranına kadar geliyor ve sonrasında 2 kez ekran gidip geliyor ve hiçbir hata vermeden kapanıyor. PC özellikleri aşağıdaki gibidir. Bilen yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.png
Ekran Alıntısı.PNG

1) Belki indirdiğiniz korsan olanının bir takım dosyaları bilgisayarda kalmış olabilir. Bu sebeple çakışma yaratıp orijinal olanın da açılmamasına sebep oluyor olabilir. Tavsiyem, korsan olanını, varsa save dosyalarınızı, oyunun config dosyalarını, varsa AppData vb gizli klasörlerde bulunan ufak tefek dosyalarını silip, daha sonra Steam'deki oyunun dosyalarını doğrulayarak tekrar denemeniz olur.

2) Eğer sorunun Windows kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, uyumluluk modunu Win7 veya 8'e ayarlayıp bir de öyle deneyin derim.

3) Steam'den açmaya çalışırken, başlangıç parametrelerine -noWorkshop yazarak denemenizi tavsiye ederim.

NOT : Oyunda hile yapmak istiyorsanız, Steam üzerindeki oyunda da yapabilirsiniz. Cities Skylines'ın tek kişilik bir oyun olmasından ötürü, hile kullanmanızdan ötürü herhangi bir yaptırım söz konusu değildir. Arkadaşınızı da bu konuda düzeltebilirsiniz. Rekabetçi - çok oyunculu olmadığı sürece Steam, oyunlarda hile kullanımında herhangi bir cezai yaptırım uygula(ya)maz.

Son düzenleme:
Dosya doğrulamayı denediniz mi?

Denedim ama herhangi bir değişiklik olmuyor oyunu başlat diyorum başlama aşamasına geliyor hata vermeden kapanıyor oyun dosyalarına baktım bir şey yazıomu hatada diye tek yazan xinput1_3.dll diyor onu da kaç kez kurdum bilmiyorum...
1) Belki indirdiğiniz korsan olanının bir takım dosyaları bilgisayarda kalmış olabilir. Bu sebeple çakışma yaratıp orijinal olanın da açılmamasına sebep oluyor olabilir. Tavsiyem, korsan olanını, varsa Save dosyalarınızı, oyunun Config dosyalarını, varsa appdata vb gizli klasörlerde bulunan ufak tefek dosyalarını silip, daha sonra Steam'deki oyunun dosyalarını doğrulayarak tekrar denemeniz olur.

2) Eğer sorunun Windows kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, uyumluluk modunu Win7 veya 8'e ayarlayıp bir de öyle deneyin derim.

3) Steam'den açmaya çalışırken, başlangıç parametrelerine -noworkshop yazarak denemenizi tavsiye ederim.

not: Oyunda hile yapmak istiyorsanız, Steam üzerindeki oyunda da yapabilirsiniz. Cities Skylines'ın tek kişilik bir oyun olmasından ötürü, hile kullanmanızdan ötürü herhangi bir yaptırım söz konusu değildir. Arkadaşınızı da bu konuda düzeltebilirsiniz. Rekabetçi - çok oyunculu olmadığı sürece Steam, oyunlarda hile kullanımında herhangi bir cezai yaptırım uygula(ya)maz.

Bak bunu bilmiyordum hile yapmaya bir şey yapmadığını ama korsanı 2 kez kaldırdım onunla alakalı değil %appdata dosyasını temizledim orijinali kaldırıp tekrar indirdim bana mısın demedi şimdi uyumluluğu açıp -noworkshop yazıp deneyeceğim olursa yazarım olmazsa yine cevaplarınızı beklerim...
1) Belki indirdiğiniz korsan olanının bir takım dosyaları bilgisayarda kalmış olabilir. Bu sebeple çakışma yaratıp orijinal olanın da açılmamasına sebep oluyor olabilir. Tavsiyem, korsan olanını, varsa Save dosyalarınızı, oyunun Config dosyalarını, varsa appdata vb gizli klasörlerde bulunan ufak tefek dosyalarını silip, daha sonra Steam'deki oyunun dosyalarını doğrulayarak tekrar denemeniz olur.

3) Steam'den açmaya çalışırken, başlangıç parametrelerine -noworkshop yazarak denemenizi tavsiye ederim.

not: Oyunda hile yapmak istiyorsanız, Steam üzerindeki oyunda da yapabilirsiniz. Cities Skylines'ın tek kişilik bir oyun olmasından ötürü, hile kullanmanızdan ötürü herhangi bir yaptırım söz konusu değildir. Arkadaşınızı da bu konuda düzeltebilirsiniz. Rekabetçi - çok oyunculu olmadığı sürece Steam, oyunlarda hile kullanımında herhangi bir cezai yaptırım uygula(ya)maz.

Bro teşekkür ederim şimdi girdim baktım dediklerini yaptıktan sonra açıldı teşekkürler...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı