Citroën araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Itechin.g

Hectopat
Katılım
18 Aralık 2017
Mesajlar
2.245
Çözümler
2
Biz 2006 model C4'ten çok memnunduk hocam. Arabaya pahalı diyen insanlar sınıf ve doluluk durumuna bakmıyorlar çoğu zaman. boş kasa golf ile karşılaştırmak kolay tabi. Citroën parça olarak pahalı bir araç. Ama konfor olarak çok üstün bir araç. Bir C5 sedanımız olmadı ki sürelim.
 

Roux

Hectopat
Katılım
23 Kasım 2018
Mesajlar
4.310
Makaleler
30
Çözümler
7
Yer
İstanbul
Volkswagen o kadar iyi değil diye biliyorum. Çevremde kullanan kişiler sorun çıkarıyor deyip duruyor. Şu an net olarak hatırlamasam da orta sınıf araç olarak Hyundai, Volvo, Mitsubishi ve Renault genel olarak çevremdekilerin memnun olduğu araçlar.
Vallaha kötü mü bilmem ama çatır çatır satılıyor. 10 park edilmiş araçtan dahat 4 5 o VW çıkıyor. Muhtemelen popüler olduğu için alınıyor diye düşünüyorum.
 

rainman23

Centipat
Katılım
25 Ekim 2020
Mesajlar
879
Çözümler
1
Marka algısı olarak pek iyi değil Citroen ülkemizde. C5 Aircross'un satışları iyi diye tahmin ediyorum ama araçları pahalı biraz ve ikinci elde çok değer kaybediyor. Alıcaksanız 2. el alın bence. Onun dışında kendim kullanmadım ancak malzeme kalitesi vs pek iyi gelmiyor bana. Japon araçlarına bakabilirsiniz düşünüyorsanız. En sorunsuz araçlar genelde onlarda oluyor.
 
Katılım
16 Haziran 2021
Mesajlar
4.918
Çözümler
5
Yer
Dünyada Cehennemi Yaşıyor
Citroën kötü alacaksan şunlardan bakmalısın Volkswagen, mersedes, BMW, porche.
Bunlar dışında araba alınmaz param yetmiyor diyorsan hiç alma daha iyi.

Volkswagen, Mercedes, BMW ve Porsche dışındaki üreticiler:

indir (6).jpeg


Hocam bir sorar mısınız para var mı diye? :D
 

StarDustArmy

Decapat
Katılım
24 Ekim 2019
Mesajlar
510
Makaleler
1
Çözümler
1
Vallaha kötü mü bilmem ama çatır çatır satılıyor. 10 park edilmiş araçtan dahat 4 5 o vw çıkıyor. Muhtemelen popüler olduğu için alınıyor diye düşünüyorum.

Passat ve golf kullanan arkadaşlarım hiç memnun değil. Bence insanlar herkes aldığı için almak istiyor ve alıyor.
 

aranelciryatan

Hectopat
Katılım
9 Kasım 2015
Mesajlar
533
Çözümler
2
17 yaşında çocuk çıkmış VW, Mercedes vs al diyor. Hangisini ne kadar kullandın da öneriyorsun :)

18 yaşımdan beri aktif gazlamalı patlamalı çatlamalı araç kullanıyorum. PSA grupta 206 GTi, 207RC, C2 VTS ve şuan DS3 HDi kullanmaktayım.

Ne desem bilemedim valla siz gidip boş paket Polo alıp övmeye devam. 👍
 

avcitalip

Kilopat
Katılım
6 Şubat 2015
Mesajlar
1.191
Çözümler
3
Yer
Zonguldak
Konunun başlığına bakarak girmeden önceki yorumum; bugün artık kötü araç diye tanımlayabileceğimiz araç yok, kullanıcıya bağlı. Bugün en ucuz arabalardan birisi Fiat Egea 1.3 Easy paket bile alsanız aracı güzel kullanırsanız, bakımlarını zamanında yaptırırsanız, aracı sıkıştırmazsanız, çukurlardan korursanız, garajda nemden/rutubetten korursanız o araç muhtemelen ömürlük olur.

Konuya girdikten sonraki yorumum; Citroen gerçekten güzel araçlar üreten firma, Fransız tasarımları genel olarak güzeldir. Ancak böyle arada kronik sorunlu araçlar firma/menşei fark etmeksizin çıkıyor işte ortaya. Önemli olan firmaların araçların arkasında durup durmadığı. Konuyla ilgili bir video izlemiştim, abimiz "siz bu aracı Fransa 'da satabiliyor musunuz?" gibi bir soru soruyordu. Konu aslında aynen öyle.

Bizim aslında sorun ülkeyle alakalı, tüketici haklarına başvuru yapınca en erken 6 ay sonra cevap aldığınız, ve cezalar onlar için caydırıcı olmadığından firmalar sektör ne olursa olsun istedikleri gibi at koşturmaktan korkmuyorlar. Ülkemizin tek sorunu DENETİMSİZLİK!

Fransız araçlarına laf edenler olmuş; Bugatti - Vikipedi

Bu konudaki araçlar resmen üretim hatasıdır, geri çağırılıp hurdaya ayrılmalı veya araç sahiplerine ciddi miktarda para geri ödemesi yapılmalıdır!
 

scopeeee

Centipat
Katılım
3 Mayıs 2020
Mesajlar
243
Fransız araçları alınmaz gibi saçma yorum yapanlar gördüm. 10 yıldır 2 farklı Fransız markanın aracına sahibim. Şu an kullandığım Avrupa'da en çok satan model. Üstelik Türkiye'de üretiliyor. :D Önce ki daha eski bir modeldi. Her ikisinde de yıllık bakımları dışında sanayi yüzü görmedim. Evet araçların bazı yerlerinde işçiliklerin vag grubu kadar iyi olmadığını görebiliyorsunuz uzun kullanımda. Ancak yine de Fransız almayın sanayiden çıkamazsınız gibi saçma yorumlara da kulak asmayın. Her marka ve modelin kronik sorunları olabiliyor. Ayrıca artık yeni modeller için de kötü araba kavramının yavaş yavaş silindiğine inanıyorum.
 
Yukarı