Citroën C4 park freni arızası veriyor

BeastBlood

Hectopat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Fotoğrafçılık 📸
Merhaba arkadaşlar bende 2012 model citroën C4 var araci. Renault bayisinden aldim. İlk 2 gun sorun yoktu taki bu sabaha kadar arabayi calistirdim park freni hatasi verdi. ESP'yi devre disi birakti service yazdi yol bilgisayarinda ama surdugumde bu hatalarin hepsi gidiyor sizce beyinciye goturursem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyinciye değil, iki gün önce aldıysanız direkt aldığınız bayiye götürün.

Adamlar kapandigi için bu saat de cevap vermiyorlar yarin götürüp bir baktirim ustaya sonra arizasi neyse adamlara soyleriz iade aliriz.
Beyinciye değil, iki gün önce aldıysanız direkt aldığınız bayiye götürün.

Hocam ben bu soruyu dukkandayken yazdim eve gittim kapali otopark var sitede orada kaldi sabah tekrar ise gittim ama boyle bir sorun yoktu hata gitmisti.

Son düzenleme:
Adamlar kapandigi için bu saat de cevap vermiyorlar yarin götürüp bir baktirim ustaya sonra arizasi neyse adamlara soyleriz iade aliriz.

Hocam ben bu soruyu dukkandayken yazdim eve gittim kapali otopark var sitede orada kaldi sabah tekrar ise gittim ama boyle bir sorun yoktu hata gitmisti.

Umarım tekrarlamaz hocam. Güle güle kullanın. Şayet tekrar böyle bir problem yaşarsanız direkt aldığınız yere götürüp gösterin. İnanmazlarsa bu konuyu gösterirsiniz :)

Elektronik el freni varsa serviste incelenmesi iyi olur. El freni motoru ya da mekanizması ile alakalı bir sorun olabilir. ESP'nin devreden çıkması da el frenini hala çekili görmesidir muhtemelen.

Hocam 2 gun oldu hala sorun cikmadi beyinciye goturdum adam dediki klima tamir gorurken sifirlamamislar.

Hocam 2 gun oldu hala sorun cikmadi beyinciye goturdum adam dediki klima tamir gorurken sifirlamamislar.
Elektronik park frenleri ABS'den falanda bilgi alıyor, belkide arabayı yıkadınız yada ABS okuyucu çamur falan olmuş ondan anlık hata vermiş olabilir. Siz gözlemlemeye devam edin ama problem olacağını sanmıyorum. Elektronik kartında falan problem olsaydı şimdiye hatayı tekrarlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı