Citroën C4 vs Citroën C5 aircross

Üstadı'm

Decapat
Baz paketlerde Citroën C4 şu an 220.000 TL satılıyorken C5 Aircross 380.000 TL'ye satılıyor. C4'ün ÖTV dilimi avantajı var.
Genişlik ve hacim dışında hemen hemen her şeyi aynı olan bu iki arabadan C5 Aircross'a bu kadar fark ödemeye değer mi?

Zamanında 2006 model C4 kullanmıştık hocam çok rahat bir araçtır. Citroën'ler süspansiyon sistemleri ve teknolojileri ile ön plana çıkan araçlardır. Sedan aşığı değilseniz ve görünüş çok önemli değilse ikisi de sizi memnun edecektir.

C4 güzel ama ben bayram öncesi bayilerde yoktu. Parayı araba gelince verin diyorlar ama kur sabit olmayınca fiyat arttıyor.
Citroen kur sabitini arttırırsa C4 de alınmaz zaten. Çünkü C4 baz paket tam %80 ÖTV sınırında. Yani kuru azıcık bile arttırsalar ÖTV dilimi %50 den %80 e geçeceği için fiyat bir anda 60-70 bin TL artar.

C4 C sınıfı araç iken C5 D sınıfı, bu nedenle illaki yalıtım, malzeme kalitesi, konfor gibi konularda C5 daha iyi. C4'ü test'e çıkın bakın hoşunuza gider bana yeter diyorsanız ve bagajda yeterli gelirse elbette C4 tercih edilebilir.

Citroën kur sabitini arttırırsa C4 de alınmaz zaten. Çünkü C4 baz paket tam %80 ÖTV sınırında. Yani kuru azıcık bile arttırsalar ÖTV dilimi %50'den %80'e geçeceği için fiyat bir anda 60-70 bin TL artar.

Hocam nedense liste fiyatları bayida aynı olmuyor 5 6 tane marka ve bayi gezdim hep elimizde yok ya da fiyatlar arasında fark var oluşuyor. Ama C4 güzel araba varsa bayide kaçırmayın bence ama şirketten vergi düşücekseniz C5 alırdım açıkçası.

Hocam nedense liste fiyatları bayida aynı olmuyor 5 6 tane marka ve bayi gezdim hep elimizde yok ya da fiyatlar arasında fark var oluşuyor. Ama C4 güzel araba varsa bayide kaçırmayın bence ama şirketten vergi düşücekseniz C5 alırdım açıkçası.
Vergiden muaf olma gibi bir durumumuz yok. Güncel fiyatlarda 1 C5 fiyatına 2 C4 alabiliyoruz aradaki fiyat farkını C5 karşılayabilecek mi ? 2. elde de daha pahalı bir araba olduğu için C5 daha fazla değer kaybedecek. Bazı kişiler de C5 in konforuna değer diyor ama bu aracın fiyatı az üz değil en çok tutulan Shine paketi 450 bin TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı