Civilization 5 mi yoksa Civilization 6 mı?

Erturkatli

Hectopat
Yer
İzmir-Buca, Berlin-Spandau
Daha fazla  
Merhabalar bugün Steam'de bir indirime denk geldim ve strateji oyunlarının hastasıyım.
Şu an Civilization 5 bütün her şeyiyle (Civilization 5: Complete diye geçiyor.) 63 TL ancak aynı zamanda Civilization 6 da indirimde.
Kendisi ve bütün modlarıyla beraber ) bu da Civilization 6: Platinum Edition diye geçiyor.) 185 TL ediyor.
Sizce hangisi?
Not: Civilization 6 tek başına 54 TL.

Evet aldım ve tercihim Civ5'den yana oldu Civ6'nın grafikleri çok çocuksu gözüktü. Hem Civ5'de bütün DLC'leri vardı. Şu ana kadar gayet güzel bir oyun ve yaklaşık 20 saat oynadım.

İyi etmişsin. Bende 2 yıl önce Civ 5'in comple edition olanını 20 küsür liraya almıştım. DLC olmadan zevkli bir oyun değil. Özellikle brave new world ve god and kings DLC'leri oyunu bambaşka yapıyor.

Multiplayer için BNW ve GK yeterli değil. Civ5'in modlanabilmesi büyük bir avantaj. 100-150 saat single player oynayıp kenara atmak isteyenler Civ6 alabilir. 400 saat Civ6, 2000 saat üzerinde Civ5 oynamış biri olarak söylüyorum. Multiplayer oynamak isteyenler ulaşabilir.

İyi etmişsin. Bende 2 yıl önce Civ 5'in comple edition olanını 20 küsür liraya almıştım. DLC olmadan zevkli bir oyun değil. Özellikle brave new world ve god and kings DLC'leri oyunu bambaşka yapıyor.
Bence her türlü zevkli bir oyun dlcsiz de ben ikisini de beğeniyorum ancak öncelik Civilization 6 dandır benim için grafikler çocukça evet ama oynanış zevkli.

Geri
Yukarı