"Civilization V çalışmayı durdurdu" hatası

4khenaton

Hectopat
İyi günler. Civilization V'te modu (Info Addict ve Enhanced User Interface) aktif hale getirip oynadığım oyunlarda kaydedip çıkarken veya iki farklı oyundan birbirine geçiş yaparken bu hatayı verip oyunu kapatıyor. Daha doğrusu Enhanced User Interface aktif hale getirilebilen bir mod değil. Oyunun yerel dosyalarında bulunan DLC klasörüne atılan bir paket. Yani modsuz oynadığımda bu paket sorun çıkarmıyor. Anladığım kadarıyla Info Addict'te veya oyunun bu modla uyumunda bir sorun var. Bu sorunu yaşayan ve çözüme ulaşan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Oyunun orijinal Steam versiyonunu kullanıyorum. DX sürümüm güncel ve açılışta DX 10&11 seçeneğiyle başlıyorum -DX 9'da henüz denemedim, dolayısıyla gözlemlemedim-. Sürücülerim güncel ve oyunun yerel dosyalarının bütünlüğünü Steam üzerinden doğruladım. Bu sorunu basit olarak biraz araştırdım ancak farklı şekillerde yaşayanlar olsa da modla sorun yaşayanı görmedim. Dolayısıyla sorunun bende olduğu algısı oluştu.

CivV.jpg

Sistem bileşenlerim:

GigaByte Z97X Gaming 7
Sapphire R9 280X Vapor-X
Intel i7-4790
Kingston V300 120GB
GSkill RipJawsX 1866 MHz 8GB

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı