Çizim, oyun ve web tasarım için monitör tavsiyesi

Çizim için kavisli ekran alayım mı?

• Tabi ki almalısın.

Oy: 2 28,6%
  • Kesinlikle almamalısın.

Oy: 2 28,6%
  • Bir fikrim yok.

Oy: 3 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    7

ogogi

Hectopat
Merhaba, bir reklam ajansımız var ve zamanımın büyük bir kısmı monitöre bakmakla geçiyor. Hem web tasarım, hem grafik tasarım yapıyor hem de akşamları 20:00 ~ 02:00 arası 6 saat boyunca oyun oynuyorum. (csgo)

Hangi monitör benim için uygun olur sizlere danışmak istedim.
Bütçem 3.000 ~ 3.500 TL aralığında.

1 ms tepkime, 144 hz yenileme hızı ve en az 27" olmasına önem gösteriyorum.
Bir de kavisli (curved) ekran çizim için uygun mudur? Çizgiler eğri görünebilir gibi bir ön yargım var, bu ön yargımı yıkmalı mıyım?

Almayı düşündüğüm monitörler ise aşağıda;
Viewsonic 43 VX4380-4K UHD ( link )
Asus ROG STRIX XG27VQ ( link )

Son düzenleme:
Merhaba, bir reklam ajansımız var ve zamanımın büyük bir kısmı monitöre bakmakla geçiyor. Hem web tasarım, hem grafik tasarım yapıyor hem de akşamları oyuna geçiyorum.

Hangi monitör benim için uygun olur sizlere danışmak istedim.
Bütçem 3.000 ~ 3.500 TL aralığında.

1 ms tepkime, 144 hz yenileme hızı ve en az 27" olmasına önem gösteriyorum.
Bir de kavisli (curved) ekran çizim için uygun mudur? Çizgiler eğri görünebilir gibi bir ön yargım var, bu ön yargımı yıkmalı mıyım?

Almayı düşündüğüm monitörler ise aşağıda;
Viewsonic 43 VX4380-4K UHD ( link )
Asus ROG STRIX XG27VQ ( link )
Viewsonic daha mantıklı ve IPS panel. Biz de okulda montaj kurgu vs yapıyoruz ve IPS panel gerçekten çok işe yarıyor. Sadece akşamları oyun oynayacaksınız, 144 hz monitöre gerek yok zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı