Çizim programları için R5 5600X ve GTX 1660S sistem nasıldır?

bucaliii45

Centipat
Arkadaşlar yarımdımınıza ihtiyacım var.
1. önceliğim.
Çizim programlarını kullanmak kaydıyla bir sistem toplamak (unigraphics, Solid, AutoCAD gibi)
2. öncelik oyun(FPS falan derdim değil tabiri caizse kasmasın yeter 😊)
Kullandığım çizim programı tek çekirdek performansına bakıyor bende fiyat performans olarak AMD Ryzen5 5600X'e baktım ve yanında da GTX1660 Super düşünüyorum. Sizce nedir, ne değildir, ne yapmmam gereki? R Ryzen 5 3600X alsam daha mı iyi olur? Tek çekirdek performası olarak ulaşılabilir seviyede bu iki işlemciyi buldum yanlış mıdır sizce?
Bütçem 8000 TL ekranım dahi yok arkadaşlar :(
ama ayarlıcaz bir şekilde.
Cevaplarınıza ihtiyacım var acil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render işine girmeyeceksen bahsi geçen çizim programlarını çok rahatlıkla düşük sistemlerde bile kullanabilirsin.
Özellikle AutoCAD 2021 öyle bir optimize edildi ki, fişek gibi çalışıyor her sistemde. Onu kurmanızı öneririm.
Ek olarak, GPU tabanlı render işin olmayacaksa GT 1030 kullanıyorum mesela işimi oyunlarda bile görüyor.

AutoCAD da öyle olabilir ama ben ağırlıklı olarak unigraphics kullanıyorum. Bundan önce MSI GE727RG laptopum vardı. i7700 HQ - GTX 1070M - ve program SSD'ye yüklü olduğu halde kasmalar - taklımalar meydana geliyordu. Render olayı yok ama takım yolu oluşturmaları var onlar da hesaplama işlemleri yapıyor. Oyunlarda sıkıntım yoktu laptopta gayet iyiydi sırf programlar için sattım. Şimdi tek çekirdek performansına takılı kalmak kaydıyla orta segment bir PC toplamak istiyorum. 8000 TL'ye peki RTX 2060'lı sistem toplamam mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı