Çizim ve Programlama için Laptop Önerisi

drwho123

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi abiler ben elektrik elektronik müh.1.sınıf öğrencisiyim. Kardeşimde mimarlık 1.sınıf öğrencisi. İkimizin de ödevleri gereği çizim ve programlama yapması gerekiyor. Tabi ilk yaptığımız iş buradaki konuları incelemek oldu fakat yardımcı olabilecek bir konu bulamadık. En iyisi konu açalım dedik. Durum şu şekilde;
1. Oyun oynamayı severiz ama acil olmasına gerek yok.
2.Çizim ve programlama yapacağız.
3.İyi bir laptop bulmak zor bulduklarimiz pahali.
4.Masaüstü toplamak çok mantıklı fakat tasinabilirlik sıkıntısı var.
5.Öğrenci evine geldik ve ilk masraflar bütçeyi biraz sarstı :) yani biraz sıkısıgiz bu 2,3 ay.
6.Freedos mesellerine de pek adına değilim ama araştırdım kadarıyla dreamspark'tan premium hesap alıp w10 yükleyebilirim yine de detayları bilmiyorum aydinlatirsaniz sevinirim.
İşin içinden çıkamıyoruz gördüğünüz gibi. Benim fikrimce simdilik idareten bir laptop alıp 6 7 ay sonra perforformansli bir masaüstü bilgisayar toplamak (laptopta dizi film veya ödevleri taşımak için kullanılabilir diye düşünüyorum masaüstünü aldiktan sonra 3 4 sene.) Biraz uzun ve dağınık yazmış olabilirim kusuruma bakmayın. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiyat ne kadar masa üstü sistemi erteledigine göre pek bir ücret yok kafanda bende kız arkadaşıma alıcaktım. :d Konu açmaya gerek kalmadı bulan varsa yazsın alalım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı