Çizim ve render için işlemci önerisi

• Konuyu başlatan huho
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 12B

huho

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Arkadaşlar Asus HD 7800 ekran kartı, 450W PSU, i5 3570 işlemci, Asus P8H77 anakartlı bir masaüstü bilgisayara AMD işlemci almak istiyorum. Mimari çizim ve render programları kullanıyorum. Bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bütçeniz nedir?
Eğer çizim yapacaksanız ilk önce ekran kartını değiştirmeniz gerek. AMD işlemci almak için anakart da almanız gerek. Aldığınıza değmesi için yüksek seviye bir AMD işlemci almanız gerek. Yüksek seviye AMD işlemci çok enerji tüketimi demek. Intel işlemci tercih etmelisiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bütçem sınırsız. :) İş bilgisayarı olarak kullandığım için masraftan çekinmiyorum. Şu an yazdığım özelliklerdeki PC'yi kullanıyorum ama çizim programında, ağır projelerde beklemek zorunda kalıyorum. İşlemciden kaynaklanıyor sanırım. Bir önceki işlemcim i5 3330'du i5 3570'i kullanınca biraz daha hızlandı ama yetmiyor maalesef.
  • Archicad 17
  • Artlantis 5
Genelde bunları kullanıyorum. Takılmalar Archicad'de oluyor. Archicad17'de sadece çizim ve modelleme yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı