Çizim ve render için Ryzen 7 3700U vs i5-10210U vs Ryzen 5 4600H

kudretce

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,

Çizim programları kullanacağım ve aynı zamanda ara sıra render alacağım bir notebook bakıyorum.
Bu 3 işlemci arasında kaldım. Kullandığım programlar gereği tek çekirdek performansının iyi olması gerekiyor. Hangi işlemciyi daha çok önerirsiniz?

• Ryzen 7 3700U
  • i5-10210U
  • Ryzen 5 4600H

Alacağım notebook Huawei bu arada.

(Ekstra olarak 2. el bir adet Dell XPS 15 9550 buldum, i7 6700HQ işlemci var. Eğer önerirseniz onu da alabilirim.)

R5 4600H veya R7 3700U. i5-10210U baya kötü.

R5 4600H öneriyorum.

Teşekkür ederim dostum. Huawei matebook 14 2020 aldım tavsiyelerine güvenerek. 4600H işlemcili. Cihaz mükemmel stabilite ile çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Hayırlı olsun birkaç ay sonra incelemenizi ve uzun kullanım deneyimlerinizi dinlemek isteriz. ^^

Ek olarak;

4600H bu işlemcilerle aynı kulvarda değil. Üst segment bir işlemci. Diğerleri gündelik kullanım amaçlı.

Render için kesinlikle 4600H.
Zaten almış arkadaş.
Teşekkür ederim dostum. Huawei matebook 14 2020 aldım tavsiyelerine güvenerek. 4600H işlemcili. Cihaz mükemmel stabilite ile çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yani ilk günden şöyle söyleyelim. Bu diğer Huawei D serisi cihazlar gibi değil kesinlikle malzeme kalitesi inceliği işlemci hızı vs premium segment bir cihaz. Autocad 2020 SolidWorks 2020 tık demeden çalıştırıyor. Aparatla cihazı tek type-c portu üzerinden hdmi, USB ve şarja bağlıyorum.

Cihazı çantadan çıkarıp tek kablo ile masaüstü gibi kullanıyorum kısacası ( HDMi için ayrı kablo şarj için ayrı kablo usb çıkart tak derdi yok) . Kesinlikle iş için mükemmel. İki ayrı makine kullanmamış oluyorum. İlerleyen zamanlarda uzun kullanım için yorumda yazacağım. Teşekkür ederim tekrar tavsiyeleriniz için.

Yani ilk günden şöyle söyleyelim. Bu diğer Huawei D serisi cihazlar gibi değil kesinlikle malzeme kalitesi inceliği işlemci hızı vs premium segment bir cihaz. Autocad 2020 SolidWorks 2020 tık demeden çalıştırıyor. Aparatla cihazı tek type-c portu üzerinden hdmi, USB ve şarja bağlıyorum.

Cihazı çantadan çıkarıp tek kablo ile masaüstü gibi kullanıyorum kısacası ( HDMi için ayrı kablo şarj için ayrı kablo usb çıkart tak derdi yok) . Kesinlikle iş için mükemmel. İki ayrı makine kullanmamış oluyorum. İlerleyen zamanlarda uzun kullanım için yorumda yazacağım. Teşekkür ederim tekrar tavsiyeleriniz için.
Hocam AutoCAD 2021 öneririm optimizasyon olarak çok gelişti bu sürümde.

Yeni konular

Geri
Yukarı