Çizim yeteneği olmadan manga yazılır mı?

Çizimi güzel olan birini bulup 2 kişi çalışabilirsin sen senaryoyu yazarsın o da çizimleri yapar.

Manga yapmak istiyorum. Senaryo için yeteneğim var ama çizim yeteneğim yok. Ne yapmalıyım?
Senin gibi çizmek isteyen kişiler bulursun ortaklaşa bir iş yaparsın. Yok ben kendim bir şeyler yapmak istiyorum dersen biraz zor ama Stable Diffusion'a bakabilirsin.

Stable diffusion'la Manga yapman biraz zor olabilir eğer renksizlerden bahsediyorsan. Açıkçası hiç denemedim manga yapmayı fakat manhua ve manhwa yaparsın diye düşünüyorum. Eğer illaki manga yapma gibi bir amacınız yoksa light novel(rainobe veya ranobe) tarzı bir şey yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde çizim yeteneğiniz olmadan içerik üretebilirsiniz. Belki ilerde buradan edindiğiniz tecrübe size ileride manga yapmada yardımcı olur. Bölümlerin sonuna reklam gibi bir şey koyarsınız örnek olarak manga çizebiliyorsanız bana ulaşın gibi oradan da network edinebilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar.

Senin gibi çizmek isteyen kişiler bulursun ortaklaşa bir iş yaparsın. Yok ben kendim bir şeyler yapmak istiyorum dersen biraz zor ama Stable Diffusion'a bakabilirsin.

Stable diffusion'la Manga yapman biraz zor olabilir eğer renksizlerden bahsediyorsan. Açıkçası hiç denemedim manga yapmayı fakat manhua ve manhwa yaparsın diye düşünüyorum. Eğer illaki manga yapma gibi bir amacınız yoksa light novel(rainobe veya ranobe) tarzı bir şey yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde çizim yeteneğiniz olmadan içerik üretebilirsiniz. Belki ilerde buradan edindiğiniz tecrübe size ileride manga yapmada yardımcı olur. Bölümlerin sonuna reklam gibi bir şey koyarsınız örnek olarak manga çizebiliyorsanız bana ulaşın gibi oradan da network edinebilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Stable Diffusion'da "Anime Lineart / Manga-like" Lora eklentisini kullanıp manga tarzı resimler çıkarılabilir.
Model olarak da MeinaAlter önerebilirim, şu ana kadar kullandığım en iyisi bu.

Örnek olarak Monerochan karakterli manga tarzı çıktı:

00088.png

00089.png

00090.png

Son düzenleme:
Bence hiç önemi yok. Dünya'nın en çok bilinen mangalarından One Piece'e bakmanı öneririm.

karalama.png

Göründüğü gibi estetik sıfır sadece karalama ama hala milyonlarca dolar kazanıyor. Popülariten olsun yeterli. Okuyacak enayi bulursun.

Geri
Yukarı