Cızırtı yapan monitörü Samsung teknik servisi ne kadara tamir eder?

tanakasuna

Kilopat
Elimde eski 21.5 inç LCD bir Samsung monitör var. Özellikle geceleri belli olan bir cızırtı sesi yaşıyorum.
Fiyatı çok pahalı olmayacaksa resmi Samsung teknik servisine tamir ettirmek istiyorum.
Sizce tamir ettirmeye değer mi? 5 kuruşluk kondansatör değiştirip 200-300 TL fiyat çıkarırlar mı?
Zaten monitörün ikinci eli 200-300 TL.

Ekran darbe aldımı?
Floresan çatlamış olabilir.
Hafif de olsa darbe almış olabilir ama görüntüde bir sorun.
Araştırdığım kadarıyla dediğiniz gibi ya floresandan ya da kondansatör akmasından.
Bir de bazı sitelerde LCD monitörlerdeki floresanların yerine LED şerit takılabileceği yazılmış ne kadar doğru bilemiyorum tabii.

Hafif de olsa darbe almış olabilir ama görüntüde bir sorun.
Araştırdığım kadarıyla dediğiniz gibi ya floresandan ya da kondansatör akmasından.
Bir de bazı sitelerde LCD monitörlerdeki floresanların yerine LED şerit takılabileceği yazılmış ne kadar doğru bilemiyorum tabii.

Aynı hata için LG servisi 1 sene önce 150 TL almıştı.

Aldıkları para 5 kuruşluk kondansator + ustalık ucreti. Usta olmak için yıllarca emek veriliyor.
Sorununuz tahminimce bobin veya trafodan gelen ses. Floresan çatlarsa zaten ışık vermez yani altta veya üstte ışık olmaz.50- 100 tl yi geçmez tamir ücreti.

Aldıkları para 5 kuruşluk kondansator + ustalık ucreti. Usta olmak için yıllarca emek veriliyor.
Sorununuz tahminimce bobin veya trafodan gelen ses. Floresan çatlarsa zaten ışık vermez yani altta veya üstte ışık olmaz.50- 100 tl yi geçmez tamir ücreti.
Samsung'un sitesinden baktığım kadarıyla
resmi teknik servisleri bir elin parmağını geçmiyor İstanbul'da.
O yüzden fiyat konusunda tereddüt ettim. Cızırtı sesi geceleri çok rahatsız edici oluyor.
Aynı hata için LG servisi 1 sene önce 150 TL almıştı.
LED miydi LCD mi?

Geri
Yukarı