CL ve frekans değerleri farklı olan RAM'ler uyumlu olur mu?

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar mevcut kullandığım RAM "Crucial Ballistix 8 GB DDR4 3600 MHz CL16" aynı RAM'den almak istiyorum ama çok pahalı olmuş. Patriot Viper Black Single 8 GB 3200 MHz RAM'i bu RAM'in yanına takarsam sorun olur mu? RAM'lerin Dual ve sorunsuz olarak çalışmasını istiyorum. 3200MHz'de çalışsalarda olur. Tek merak ettiğim sistem açılır mı? Daha sonra bir sorun olur mu?

Performans kaybı yaşatabilir. En iyisi aynısından almak ki o bile kit gibi garanti değil.

Performans kaybı derken tam olarak bildiğiniz bir şey varsa detaylandırır mısın ? Yeni alacağım RAM 3200Mhz olduğu için diğer 3600Mhz'de 3200Mhz çalışacak o kadar biliyorum. Bunun dışında performans kaybı yaşar mıyım ? Sadece RAM'lerin Dual ve 16GB olmasını istiyorum.
Ya da sadece farklı marka CL19 değerine sahip 3600Mhz olan başka bir RAM taksam nasıl olur ? CL değeri 16 değil de 19 olsa benim için sorun olmaz. Tek istediğim uyumsuzluk yaşamamak, ve 16GB olması.

Performans kaybı derken tam olarak bildiğiniz bir şey varsa detaylandırır mısın ? Yeni alacağım RAM 3200Mhz olduğu için diğer 3600Mhz'de 3200Mhz çalışacak o kadar biliyorum. Bunun dışında performans kaybı yaşar mıyım ? Sadece RAM'lerin Dual ve 16GB olmasını istiyorum.
Ya da sadece farklı marka CL19 değerine sahip 3600Mhz olan başka bir RAM taksam nasıl olur ? CL değeri 16 değil de 19 olsa benim için sorun olmaz. Tek istediğim uyumsuzluk yaşamamak, ve 16GB olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:

Teşekkür ederim. Ben de o zaman şu RAM'i alayım. İki RAM'de 3600Mhz olacak. Biri CL16 yeni alacağım da CL17 değerine sahip. Umarım uyum sorunu yaşamam. https://www.hepsiburada.com/kingsto...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.85.2

Yeni konular

Geri
Yukarı