CL17 RAM ile CL19 RAM uyumlu çalışır mı?

furkanenesozd

Decapat
Herkese iyi forumlar dilerim.
Benim ASUS TUF Gaming FX505DT bir Gaming notebookum var. 8 GB olan RAM'ini 8 GB RAM daha alarak 16 GB cıkartmak istiyorum fakat notebookumda olan RAM CL17 ve internette CL17 2666MHz RAM bulamıyorum.
CL17 değil de CL19 RAM taksam ne gibi sorunlar yaşarım veya yaşar mıyım?
Yani CL17 ve CL19 RAM uyumlu olarak çalışır mı?
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

RAM'lerinizi mümkünse kit olarak, mümkün değilse direkt aynı özelliklerde almanızı tavsiye ederim. Muhtemel ve en ufak bir uyumsuzluk sorununda kimse bunun hesabını veremez aksi bir durumda maalesef.
Ayrıca şöyle bir ürüne denk geldim: *Silindi*
Belirtilen ürün, ilanda CL17 yazılmasına rağmen CL19 imiş.

RAM'lerinizi mümkünse kit olarak, mümkün değilse direkt aynı özelliklerde almanızı tavsiye ederim. Muhtemel ve en ufak bir uyumsuzluk sorununda kimse bunun hesabını veremez aksi bir durumda maalesef.
Ayrıca şöyle bir ürüne denk geldim: Crucial 8 Gb Ddr4 2666 Mhz Crucıal Cl17 Sodımm (ct8g4sfs8266) | Trendyol
Bu ürünü bende gördüm fakat yorumlarda CL17 yerine CL19 ram gönderiyor yazmıslar pek güvenemedim.
Çalışır senin elindeki RAM 19 CL olur.
bi sorun olmayacağına emin miyiz peki hocam?

bi sorun olmayacağına emin miyiz peki hocam?
Olabilir de olmayabilir de, maalesef beklemediğiniz performans artışını alamama ihtimaliniz var böyle bir durumda. O yüzden en mantıklısı aynı özelliklerde RAM almaktır ama anlaşılan bu bayağı bir zor olacak. Elinizdeki RAM'i satılığa çıkartarak kendiniz 2*8 şeklinde kit olarak RAM alabilirsiniz. Veya yetkili servisle görüşerek size aynı RAM'den satma şansları olup olmadığını sorabilirsiniz.

Olabilir de olmayabilir de, maalesef beklemediğiniz performans artışını alamama ihtimaliniz var böyle bir durumda. O yüzden en mantıklısı aynı özelliklerde RAM almaktır ama anlaşılan bu bayağı bir zor olacak. Elinizdeki RAM'i satılığa çıkartarak kendiniz 2*8 şeklinde kit olarak RAM alabilirsiniz. Veya yetkili servisle görüşerek size aynı RAM'den satma şansları olup olmadığını sorabilirsiniz.

Anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi geceler.

CL17 ve/veya CL19 olması nasıl bir soruna sebep olabilir ki? Kullandığınız RAM yuvası ve aldığınız RAM yuvası uygunsa isterseniz CL78 RAM kullanın gene çalışır. RAMleri farklı ve kullanılamaz yapan slot ve kullandığınız işlemci yapılarıdır. Mesela DDR, 2.3 slotuna DDR4 takamazsınız. DDR4 yuvasına da DDR. 2.3 takamazsınız

Dünyadaki RAMlerin tamamı aynı işlevi görür. Sadece Mhz hızları MBleri yuvaları ve markaları farklıdır. Kendi dizüstü bilgisayarımda çeşitlil frekanslarda markalarda RAM kullandım ve kullanıyorum. Yeterki slot yapısı ve işlemci katagorisine uysun

CL17 ve/veya CL19 olması nasıl bir soruna sebep olabilir ki? Kullandığınız RAM yuvası ve aldığınız RAM yuvası uygunsa isterseniz CL78 RAM kullanın gene çalışır. RAMleri farklı ve kullanılamaz yapan slot ve kullandığınız işlemci yapılarıdır. Mesela DDR, 2.3 slotuna DDR4 takamazsınız. DDR4 yuvasına da DDR. 2.3 takamazsınız

Dünyadaki RAMlerin tamamı aynı işlevi görür. Sadece Mhz hızları MBleri yuvaları ve markaları farklıdır. Kendi dizüstü bilgisayarımda çeşitlil frekanslarda markalarda RAM kullandım ve kullanıyorum. Yeterki slot yapısı ve işlemci katagorisine uysun
Yani CL17 ramin yanına CL19 ram taksam bir sorun olmaz diyorsunuz.

Kullandığınız RAM yuvası ve aldığınız RAM yuvası uygunsa isterseniz CL78 RAM kullanın gene çalışır.
Biz çalışmaz demiyoruz tabii ki ama RAM'ler aynı değerlerde çalışmayacak olduğundan oluşacak tutarsızlığın boyutunu öngörmenin bir yolu yok. Laptoplarda aşırı fark etmiyor belki ama sistemlerde RAM'lerden dolayı BIOS ekranını göremediği bile oluyor kullanıcının, @Recep Baltaş boşuna demiyor bas bas aynı RAM'leri alın diye.
Bana kalırsa en mantıklı çözüm yetkili servisi arayıp parça temini için talepte bulunmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı