Clasroom of Elite animesinin Light Novel'i hikaye bütünlüğü için nasıl okunmalı?

Kağan271821

Femtopat
Daha fazla  
Clasroom of Elite animesini bitirdikten sonra light novelini okumaya başladım. Eğer novelde animenin 2. sezon finaline kadar olan kısmı atlarsam bir şeyler kaçırır mıyım? Şu an 3. ciltteyim.

Son düzenleme:
En kötü volume 4ten başlamayı önermişler. İlk sezon ilk 3 cildi iyi uyarladı ama 2. sezon bayağı bir şeyi atlamış diyorlar.

Şu anda light novel güncelde olan birisi olarak ben de 4. ciltten başlamanı öneririm. 1. sezon anime atlanmış yerler vardı fakat genel olarak iyiydi. 2. sezon anime de gayet iyiydi fakat bu sezondaki atlanmış yerler biraz daha fazlaydı ve bazı önemli sahnelerin değiştirilmesini beğenmemiştim.

Ayrıca anime her ne kadar iyi uyarlanmış desem de Ayanokoji'nin karakteri ve iç düşünceleri en iyi light novelde yansıtılıyor bana kalırsa. O yüzden hele ki 7. cilde kadar atlamanı önermem.

Şu anda light novel güncelde olan birisi olarak ben de 4. ciltten başlamanı öneririm. 1. sezon anime atlanmış yerler vardı fakat genel olarak iyiydi. 2. sezon anime de gayet iyiydi fakat bu sezondaki atlanmış yerler biraz daha fazlaydı ve bazı önemli sahnelerin değiştirilmesini beğenmemiştim.

Ayrıca anime her ne kadar iyi uyarlanmış desem de Ayanokoji'nin karakteri ve iç düşünceleri en iyi light novelde yansıtılıyor bana kalırsa. O yüzden hele ki 7. cilde kadar atlamanı önermem.

O zaman 4 ciltten başlıyorum, teşekkürler.

O zaman 4 ciltten başlıyorum, teşekkürler.
Ben animeyi bitirip ln de direkt baştan başladım ve şunu söyleyebilirim ki bence baştan başlanılmalı. Dediğiniz gibi çok atlanan yerler yok ama bence başlarda MC nın dusuncelerini okumak için bile başlanır. (4. Ciltte nasıl bilmiyorum ama başlarda bizim MC anime mc'si gibi değil. Düşünce yapısı animeden bambaşka boyutta -rol yaptığı için-. Ama dediğim gibi eğer 4. Ciltte böyleyse ondan da başlanabilir)

Ben animeyi bitirip ln de direkt baştan başladım ve şunu söyleyebilirim ki bence baştan başlanılmalı. Dediğiniz gibi çok atlanan yerler yok ama bence başlarda MC'nın dusuncelerini okumak için bile başlanır. (4. ciltte nasıl bilmiyorum ama başlarda bizim MC anime MC'si gibi değil. Düşünce yapısı animeden bambaşka boyutta -rol yaptığı için-. Ama dediğim gibi eğer 4. ciltte böyleyse ondan da başlanabilir)

Şu an 13. ciltteyim. Kesinlikle baştan okunmalı lnde ana karekterin düşüncelerini çok iyi yansıtıyor. Animede atlanan çok yer var.

Geri
Yukarı