Clean işleminden sonra BIOS'ta HDD gözükmüyor

nnurett

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung
Ben elimde olan bir SSD'ye clean yazacakken, yanlışlıkla HDD'ye yazdım. İçinde Windows olan, sonra işte hiçbir şey çalışmadı. Ben de bilgisayarı kapattim, neyse sonra bilgisayarı açtım işte siyah ekran, neyse BIOS'a girdim, ortalıklarda HDD denen şey yok, BIOS'ta bile gözükmüyor. Bunu nasıl çözerim?

HDD'de Windows vardı o gitti.

Eskiden HDD açılırken bir ses gelirdi o da yok resmen clean yazdım HDD gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben elimde olan bir SSD'ye clean yazacakken, yanlışlıkla HDD'ye yazdım. İçinde Windows olan, sonra işte hiçbir şey çalışmadı. Ben de bilgisayarı kapattim, neyse sonra bilgisayarı açtım işte siyah ekran, neyse BIOS'a girdim, ortalıklarda HDD denen şey yok, BIOS'ta bile gözükmüyor. Bunu nasıl çözerim?

HDD'de Windows vardı o gitti.

Eskiden HDD açılırken bir ses gelirdi o da yok resmen clean yazdım HDD gitti.
Belli ki HDD Allah'ın rahmetine kavuşmuş. Arkasından sela okumak düşer size hocam.

Hocam ne kabloda ne de diskte hiçbir şey yok, resmen küstü.
Bağlantı noktası tozlanmış ta olabilir. Temizleyin, sonra tekrar açın. Olmazsa eğer 2 tane sata port varsa HDD'yi çıkartın, içerisinde Windows yüklü bir disk yerleştirin. Açın. 2. porta da HDD'yi yerleştirin. Sonrasında ise HDD'nin sağlık durumunu ölçün. Yani benim tahminim öyle. Belki benim yaşadığım olayı da yaşıyor olabilirsiniz:

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım anakart temizliği, her şeyi RAM, işlemci, GPU ne varsa çıkardım temizledim, 6tane SATA portu 2 tane de güç portu var onların yerlerini de değiştirdim. Normalde yeni SSD'ye geçecektim. İçindeki Windows vs. önemli değildi ama ailemin eski fotoğrafları vardı onlar önemli yoksa HDD değil...
IMG_20221001_150451.jpg
IMG_20221001_150439.jpg
IMG_20221001_150349.jpg
IMG_20221001_150318_1.jpg

Son düzenleme:
Hocam dediğiniz her şeyi yaptım anakart temizliği, her şeyi RAM, işlemci, GPU ne varsa çıkardım temizledim, 6tane SATA portu 2 tane de güç portu var onların yerlerini de değiştirdim. Normalde yeni SSD'ye geçecektim. İçindeki Windows vs. önemli değildi ama ailemin eski fotoğrafları vardı onlar önemli yoksa HDD değil...
Eki Görüntüle 1532712Eki Görüntüle 1532713Eki Görüntüle 1532715Eki Görüntüle 1532717
Açılıyor mu?

Denediniz mi?

Geri
Yukarı