Clean Master Türü Programlar İşe Yarıyor mu?

denylord

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Samsung Galaxy S4 kullanmaktayım. Telefonu gereksiz dosyalardan temizlemek, hızlandırmak, korumak vb. amaçlarla çok sayıda kişinin kullandığı programları kullanıyorum. Bu programlar; Clean Master, CM Security ve Battery Doctor. Gerçekten işe yarıyor mu bunlar yoksa işe yaramayan, gereksiz yer kaplayan programlar mı? Sizin kullanığınız, faydasını gördüğünüz önerebileceğiniz programlar var mı?

Ben note 2'de Clean Master ve Mobil Care kullanıyorum oldukça memnun kaldım hele hele Clean Master baya yer açıyor.

Şimdi ben size hiçbir şeye yaramıyorlar aksine daha fazla pil ömrünü yiyorlar diyeceğim bana saldıracaksınız. :) Neyse bari sadece bir tanesini kullan.

Özetlemek gerekirse... O tür uygulamalar kısa sürede işe yarayabilir evet ama uzun sürede baktığımızda daha fazla pil ömrü yediğini görürüz. Biraz daha açık konuşayım. Bu tür uygulamalar programları tamamen uykuya geçiremez. Siz o uygulama ile rami boşalttığınızda arkaplan uygulamarı kapanır. Şuan her şey güzel gibi. Ama değil. Sorun şurada başlıyor. Uygulama o programları uyutur ama her zaman uyumasını sağlayamaz. Yani 1 2 dakika sonra programlar arkaplanda tekrar açılır. Bir programın tekrar tekrar açılıp kapanması pil ömrünü yiyecektir. Sürekli açık kalsa daha iyi diyebilirim. Ve ayrıca ram temizleme programınında ram yediğini unutmayın sürekli açık kalıyor. Batarya programları... Sürekli arkaplanda çalışıp daha fazla yiyor bataryadan. Bu nedenle programları asla kullanmam ve önermem.

Peki derin uykuyu nasıl sağlayabiliriz? Arkaplan uygulamaları bir daha açılmamak üzere nasıl kapatılabilir? Eğer telefonunuz rootlu ise Greenify programını şiddetle tavsiye ediyorum. Sistem uygulamarı dahil bütün her şeyi Greenify ile derin uykuya geçirebilirsiniz. Üstelik ram temizleme programları gibi sürekli rami temizleme butonuna basmanıza gerek olmuyor. Kendisi otomatik her şeyi yapıyor. Pil ömrü gözle görünür değişiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı