ClearURLs ile Gizliliğinizi Artırın

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Bu uzantı, internette gezinirken gizliliğinizin korunmasına yardımcı olmak için URL'lerden izleme öğelerini otomatik olarak kaldırır.

Birçok web sitesi çevrimiçi etkinliğinizi işaretlemek için URL'deki izleme ögelerini (örn. https:// example . com?utm_source=newsletter1&utm_medium=email&utm_campaign=sale) kullanır. Tüm bu izleme kodu bir web sitesinin görüntülenmesi veya düzgün çalışması için gerekli değildir ve bu nedenle kaldırılabilir. ClearURLs'un yaptığı tam olarak budur.

Opera tarayıcısı kullananlar, bağlantıdaki uzantı ile Chrome uzantılarını kullanabilirler.

Alan adı engellemeye izin ver ayarını kapatın. Bu ayar uBlock Origin vb. reklam engelleyici uyarısı kaldırmasını bozuyor. Aynı şekilde birbiri ile aynı işlere sahip uzantı ve ayarları birlikte kullanmayın. Bu düzgün çalışan uBlock Origin gibi uzantıların çoğu işlevini bozacaktır.

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Opera kullananlar ayrıca arama motorlarına etki edebilmesi için, şu ayarı açsınlar.

Screenshot_8.png

Yaşadığım sorunlar:
GDrive üzerinden video izlerken hata veriyor. GDrive video vb. izleyecekseniz, uzantıyı tamamen kapatmanız gerekiyor. Video izleme işiniz bitene kadar, devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu uzantıyı uBlock Origin ile birlikte kullanmanızı öneririm.

Son düzenleme:

LeBlanc

Hectopat
Bu siteye üye oldum olalı gizlilik takıntım oldu böyle konuları gördükçe. Öncesinde klasik bir kullanıcıydım.

Sehrail

Picopat
Gizlilik takıntısı olan bir insan olarak bu eklentiyi bilmiyordum, teşekkürler!

Yeni konular

Yukarı