Clio 4 0.9 TCE Motor Nasıldır?

431168

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar,
Bu hafta nasip olursa yeni bir araç almayı planlıyorum. Bu araç Clio 4 2019 model, 0.9 TCE motor. Bütçem maksimum 140 bin lira. Bu fiyat aralığında birde Fiat Egea 1.4 Fire Stil paket vardı ancak kronik yağ yakma durumundan dolayı kara kara düşünüyorum. Özellikle 0.9 TCe Clio kullanıcıları yönlendirebilir mi? Motorun yakıt, yağ tüketimi ve motor performans/ömrü konusunda çekincelerim var. Teşekkürler.

Egea yağ yakması ilk 20Km'de görülüyor diye biliyorum, 0.9tce motor düşük km ve temiz ise alınır fakat bayır-yokuşlarda 1.5-1.6 dizel ne yakıyorsa aynı miktarı hatta daha fazlasını yakar. Araba yolu parçalamasın, sakin sakin aile aracı olarak gideyim diyorsanız alabilirsiniz.

0.9 araba çekermi hocam. Bizde Hyundai getz 2007 1.5 var. 0.9 arabaya binilmez. Daha iyi modellere bakın bence.

0.9 araba eskisi gibi turbosuz, 60 beygir değil. Turbo'lu, birçok atmosferiği geride bırakır.

Egea yağ yakması ilk 20Km'de görülüyor diye biliyorum, 0.9tce motor düşük km ve temiz ise alınır fakat bayır-yokuşlarda 1.5-1.6 dizel ne yakıyorsa aynı miktarı hatta daha fazlasını yakar. Araba yolu parçalamasın, sakin sakin aile aracı olarak gideyim diyorsanız alabilirsiniz.
Stil paket gayet iyi özelliklerle dolu fakat bu durum çok korkuttu, yağ sorunu ile ilgili sayfalarca şikayet var. Clio için performans beklemiyorum, eşim ve çocuğumla daha çok şehir içinde kullanmayı düşünüyorum.
0.9 araba çekermi hocam. Bizde hyundai getz 2007 1.5 var. 0.9 arabaya binilmez. Daha iyi modellere bakın bence.
Turbolu motor, özellikle 1.5 dizellerle kıyaslanıyor. Yakıt tüketimi de önemli benim için.
Yeni model Egea'larda öyle bir problem yok. Şans eseri karşılaşırsanız da satın farklı bir model bakın.
Servisle görüştüm, eser miktarda diye tabir ettiğimiz dilde yağ yakıyor cevabını aldım. Araç 2019 model, Stil paket ilave edilmiş ve dolu bir araç. Henüz 3bin km de.

Stil paket gayet iyi özelliklerle dolu fakat bu durum çok korkuttu, yağ sorunu ile ilgili sayfalarca şikayet var. Clio için performans beklemiyorum, eşim ve çocuğumla daha çok şehir içinde kullanmayı düşünüyorum.

Turbo'lu motor, özellikle 1.5 dizellerle kıyaslanıyor. Yakıt tüketimi de önemli benim için.

Servisle görüştüm, eser miktarda diye tabir ettiğimiz dilde yağ yakıyor cevabını aldım. Araç 2019 model, stil paket ilave edilmiş ve dolu bir araç. Henüz 3bin km de.

1.4 egea alın, performans beklemiyorsunuz sonuçta. Egea ile Clio'yu kıyaslamak hata, memnun kalırsanız ileride 1.6mjet motora geçersiniz.

İkisi de güzel araçlar. Egea'nın yeni modellerinde yağ yakma problemi yok diye biliyorum ama kesin bir bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem. 0.9 TCE motorlar iş yapar, rampalarda performansı mükemmel olmaz ama yolda da bırakmaz.

Selamlar,
Bu hafta nasip olursa yeni bir araç almayı planlıyorum. Bu araç Clio 4 2019 model, 0.9 TCE motor. Bütçem maksimum 140 bin lira. Bu fiyat aralığında birde Fiat Egea 1.4 Fire Stil paket vardı ancak kronik yağ yakma durumundan dolayı kara kara düşünüyorum. Özellikle 0.9 TCe Clio kullanıcıları yönlendirebilir mi? Motorun yakıt, yağ tüketimi ve motor performans/ömrü konusunda çekincelerim var. Teşekkürler.
Clio 4 1.5 dizel kullanıcısıyım fakat 0.9 tce motorlu olan modeli de kullandım yaklaşık 500km kadar, kesinlikle çekişinde herhangi bir sorun yaşamadım, tabii ki öyle performans üzerine bir araç değil ama ailenizle şehir içi şehir dışı kullanımlarda üzeceğini düşünmüyorum. 0.9 turbo beslemeli olduğu için gayet yeterli beklentilerinizi karşılar en azından.

Geri
Yukarı