Clio 4 2013 vs Fiat Linea 2011 vs Fiat Fiorino 2015 vs Fluence 2011

Peugeot 301: Güvenlik, yol tutuşu ve 120’ye kadar hızlanması çok güzel. Rakiplerine göre yedek parçaları bir tık daha pahalı olabilir ama önemsenecek derecede değildir.

Clio SW: Bagaj büyüklüğü, bu araç hakkında pek bilgim yok. Ama Renolar her zaman fiyat performans açısından iyi olmuştur.

Linea: Düşük tüketim, kolay yedek parça ulaşılabilirliği, piyasası hızlı ve parçaları ucuz ama yol tutuşu 120’den sonra arkadan serpelemeye başlar.

Octavia: Manueli alınacaksa alınabilir. Yedek parça konusunda Linea ve Clio kadar ulaşılabilirlikte değildir. Tasarım olarak sevmiyorum ama nedense.

Açıkçası fiyatı uygun olsun, parçası ucuz olsun, güvenilirlik önemli değil yavaş sürerim kaza yapmam birazda param cebimde kalsın diyorsanız Linea alın. Biraz daha yeni, güvenli bir araç istiyorsanız kesinlikle 301. Clio SW’de bu ikisinin ortası olabilir diye düşünüyorum. Octavia’yı eleyın niye listede bilmiyorum.
Teşekkür ederim zaten fazla hız seven biri değilimdir max 90 100 anca yani fazla sürüş tecrübem de yok ideal olanları degerlendirecegim

Yol tutuşunu sadece 120’den sonra değerlendirmeyin. İç mekan olarak Clio SW ve 301 sizi üzmez. Konfor rahatlık açısından Linea ikisindende kötüdür. Linea alacaksanız 210.000 TL’nin tamamını yatırmayın birazını cebinizde kalsın. Al sat yapmayı düşünmüyorsanız 210.000 TL’ye Clio SW ve 301 uzun ömürlü olur sizin için. İkisininde piyasası Linea’ya göre yavaş çünkü.
Gidişini malzeme kalitesini ve yol tutuşunu sevmezsiniz.
301’in yol tutuşu Linea ile kıyaslanamaz ve güvenli bir araç. Bu bütçede alacağınız arabanın malzeme kalitesini tartışmayın. Aile aracında gidişte tartışılmaz.

Yol tutuşunu sadece 120’den sonra değerlendirmeyin. İç mekan olarak Clio SW ve 301 sizi üzmez. Konfor rahatlık açısından Linea ikisindende kötüdür. Linea alacaksanız 210.000 TL’nin tamamını yatırmayın birazını cebinizde kalsın. Al sat yapmayı düşünmüyorsanız 210.000 TL’ye Clio SW ve 301 uzun ömürlü olur sizin için. İkisininde piyasası Linea’ya göre yavaş çünkü.
Zaten Lineaya vereceğim para 130-150 arası arkadaşım benim için ayarlıyor onu. Ama clio sw ve 301in konforunu biliyorum özelikle clio daha konforlu geliyor multimedya ekranı mesela ben biraz yukarıda ve geniş ekranlı olanını seviyorum ama 301de durduğu yer ve genişlik pek hoşuma gitmiyor. Ek olarak da dijital göstergeleri seviyorum clio da bu da var. Ama arabayı tek başıma ben kullanmayacagim için çoğu şeyi göz ardı ediyorum

Skoda / Octavia / 1.6 / Elegance / "BİLKAY AUTO" 2006 MODEL 1.6 MPİ MOTOR 2.SAHİBİNDEN 151.000 KM sahibinden.comda - 1025206326 başka bir araç buldum bunu kaçırmayın bu fiyata aşırı iyi.
Arkadaş biraz daha yenilikçi, elektronik bir araba arıyor. Clio SW alabilir kafasınada yatmış kötü bir araba değil.
Bence biraz daha eski bir model olup sorun çıkarmayacak bir araç olmalı. Ve octavianın görünü gayet yenilikçi.
Skoda / Octavia / 1.6 / Elegance / "BİLKAY AUTO" 2006 MODEL 1.6 MPİ MOTOR 2.SAHİBİNDEN 151.000 KM sahibinden.comda - 1025206326 bu aracı kaçırmayın derim.

Babanızın arabası diye 16 yaşında bir arabayı önermeyin lütfen. A-L-I-N-M-A-Z.
1. Si babamın arabası bu değil. 2.si böyle bi paraya böyle düşük kmli bir octavia kalitesi almak... dili olan konuşuyor.
Zaten Lineaya vereceğim para 130-150 arası arkadaşım benim için ayarlıyor onu. Ama clio sw ve 301in konforunu biliyorum özelikle clio daha konforlu geliyor multimedya ekranı mesela ben biraz yukarıda ve geniş ekranlı olanını seviyorum ama 301de durduğu yer ve genişlik pek hoşuma gitmiyor. Ek olarak da dijital göstergeleri seviyorum clio da bu da var. Ama arabayı tek başıma ben kullanmayacagim için çoğu şeyi göz ardı ediyorum
Biraz daha para verip daha sonra multimedya taktırabilirsiniz.

Ya vallahi bitmedi şu forumda hiçbir şey bilmeden yorum yapanlar.

Konu sahibi arkadaş, önce ne istediğini belirle.
Clio neyse de Fiorino'nun o listede ne işi var?
Hepsinin farklı bir amacı var denilebilir.

Bana tam olarak ne istediğini/beklediğini yazarsan birini önereyim.

Boş boş perti çıkmış araba önerilerine aldırma.

Yeni konular

Geri
Yukarı