Clio 4 2013 vs Fiat Linea 2011 vs Fiat Fiorino 2015 vs Fluence 2011

Yokuşta sabitlediğin hızda yorulmadan çıkar hiç 75'lik gibi değildir yani tüm benzinlilere el sallarsın.
Çünkü dizel ve torku yüksek. 75'lik olup olmamasıyla değil dizel olup olmamasıyla alakalı bu durum, 120 beygirlik (atmosferik) benzinlinin bayılıp 75 beygirlik dizelin (kısmen) bayılmaması gibi.

301 kesinlikle önermem. Aman diyim uzak durun. Test edin, içinize sinerse bir şey diyemem. Az yakması dışında bir artısı yok.

Clio ve Linea'yı kısa bir süreliğine kullandım, hatta Clio'yu neredeyse hiç kullanmadım denilebilir.

İç donanım olarak Linea daha doludur. Örnek olarak, boş paketinde arka camları çevirmeli olan Clio nasıl boş paketinde arkaları otomatik camlı olan Linea'dan dolu olabilir? Bu tamamen paketle alakalı bir şey.

Konforlarıyla alakalı bir şey diyemem, hatırlamıyorum.

Euro 5 Multijet önermek içimden gelmiyor, sık sık DPF problemi çıkıyor çünkü. Siz de senede 2 kereden fazla uzun yol yapmayacaksınız anladığım kadarıyla. Bu sebepten dCi tercih etmek daha iyi olabilir. Euro 4 veya 6 motorlu bir Linea alınabilir.

Şahsen 150 bini geçmiş dizel motor tercih etmezdim. Soğuk motora dip gaz yapanlar sağolsun, çoğu yorulmuş oluyor dizellerin. Ağır bakımıydı, enjektörüydü, bilmem neyiydi derken kısacası bakımsız dizelin ocak söndürme ihtimali var.

Clio yerine Megane 3 daha iyi olabilir.
Alacağım araç dolu paketi olacak zafen clio olursa icon paket düşünüyorum. Ağır bakımları yapılmış olacak yapılmamışsa fiyattan düşürürüm o sorun değil.
Ben de lineayi çok kısa kullanmıştım evden havaalanina gitmek için ama clio 4 ü 2 ay civarı kullandım konfor olarak clio 3 gömlek üstün bana kalırsa. Dediğim gibi bizimkiler de derse paramız cebimizde kalsın iyisini bulamadık 120 bin verip linea alalım 3 4 sene sonra yeniden düşünürüz diye o şekilde de linea alacağım. 301 i sürmedim ama arkadaşımda vardı 15 dk bindim clio daha iyiydi tabi ama lineaya göre bence daha iyi
Megane 3 kullanmadım yorum yapamam ancak 301 kesinlikle yalıtım anlamında leş bir araç. Clio 4'ü uzun yolda binlerce* KM kullandım 1.5 dci 75 beygirdi aracım. Yokuşta sabitlediğin hızda yorulmadan çıkar hiç 75'lik gibi değildir yani tüm benzinlilere el sallarsın. Yalıtım konusunda 301'den katbe kat daha iyidir malzeme kalitesi olarak yakınlar.

* İmla
Pek anlamadığım için soruyorum dizel motor benzinli motordan iyi midir?

Alacağım araç dolu paketi olacak zafen clio olursa icon paket düşünüyorum. Ağır bakımları yapılmış olacak yapılmamışsa fiyattan düşürürüm o sorun değil.
Ben de lineayi çok kısa kullanmıştım evden havaalanina gitmek için ama clio 4 ü 2 ay civarı kullandım konfor olarak clio 3 gömlek üstün bana kalırsa. Dediğim gibi bizimkiler de derse paramız cebimizde kalsın iyisini bulamadık 120 bin verip linea alalım 3 4 sene sonra yeniden düşünürüz diye o şekilde de linea alacağım. 301 i sürmedim ama arkadaşımda vardı 15 dk bindim clio daha iyiydi tabi ama lineaya göre bence daha iyi

Pek anlamadığım için soruyorum dizel motor benzinli motordan iyi midir?

Bu kişiden kişiye göre değişir. Dizel motorun bakım maliyetleri fazladır ama düzgün kullanılırsa benzinli araçlardan daha uzun ömür gider. Yakıt fiyatları ne olursa olsun dizel motor benzinli motorlardan az yakar bu bir gerçek. Benzin sessizdir dizel sesli çalışır mesela.

Bu kişiden kişiye göre değişir. Dizel motorun bakım maliyetleri fazladır ama düzgün kullanılırsa benzinli araçlardan daha uzun ömür gider. Yakıt fiyatları ne olursa olsun dizel motor benzinli motorlardan az yakar bu bir gerçek. Benzin sessizdir dizel sesli çalışır mesela.
Hocam clio kullandığım 2 ayda ben motor sesi almadım hiç sanırım şarkı falan hep açık olduğunda heralde aklıma böyle bir sorun gelmiyor çünkü

Hocam clio kullandığım 2 ayda ben motor sesi almadım hiç sanırım şarkı falan hep açık olduğunda heralde aklıma böyle bir sorun gelmiyor çünkü
Evet daha önceki mesajlarımda da belirttim yalıtım konusunda Clio, 301’den daha iyi diye. Dizel motorun karakterinden bahsettim ben benzinliye göre daha sesli çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı