Clio Sport Tourer'da hangi motor tercih edilmelidir?

Cyber75

Kilopat
Merhaba, Clio Sport tourer almaya karar verdim ancak motor konusunda 75HP ve 90HP olmak üzere iki farklı seçenek mevcut arada fark edilecek kadar bir güç kaybı olur mu? Hangisini tercih etmeliyim?

Şahsi fikrime göre; 75 beygirler artık tavsiye edilmiyor. Ancak şehir içi kullanımı için 75 beygirler daha ekonomik ve ideal oluyor, üstelik kendi başınıza kullanacaksanız... Eğer uzun yolda kullanacaksanız o zaman işler değişir dolayısıyla 90 ve üstü beygir olan modellere yönelmenizi önereceğim. Ha, 75 modelle uzun yola çıkılmaz mı? Elbette çıkılır ancak 90 ve üstü beygir modellerde daha rahat bir şekilde gidersin. Almak istediğiniz araçların linkleri vesaire mevcut mudur? Model veya şanzıman gibi önemli bilgileri bilmek istedim.

90HP benzinli 0,9 ya da 1,0 tavsiye ederim. Bende 2013 0,9 tce 90 HP var. Dizel alacaksan da 1,5 dci 90HP al. 75'lik pek tavsiye etmiyorum. 1,2 motora hiç bulaşma.

İmkanın varsa icon paket olsun bu arada çok fark ediyor.

Kesinlikle 1.5Dci, 1.2 75HP motordan bahsediyorsunuz sanırım. Atmosferik ve beygiri çok düşük aynı zamanda SW bir araba. Zor kaldırır. Kesinlikle 1.5Dci ya da Tce motor.

Şahsi fikrime göre; 75 beygirler artık tavsiye edilmiyor. Ancak şehir içi kullanımı için 75 beygirler daha ekonomik ve ideal oluyor, üstelik kendi başınıza kullanacaksanız... Eğer uzun yolda kullanacaksanız o zaman işler değişir dolayısıyla 90 ve üstü beygir olan modellere yönelmenizi önereceğim. Ha, 75 modelle uzun yola çıkılmaz mı? Elbette çıkılır ancak 90 ve üstü beygir modellerde daha rahat bir şekilde gidersin. Almak istediğiniz araçların linkleri vesaire mevcut mudur? Model veya şanzıman gibi önemli bilgileri bilmek istedim.

0-100'ü 14,5 saniye. Size kalmış. Yokuşta pek düşmez TurboDizel olduğu için ancak yavaş ve hantal bir araç özellikle de SW'a göre
Ağır hasar kaydı pek iyiye işaret değil ama söyleyeyim. Muhtemelen kemerler dirençlenmiştir. Hava yastığı patlamaz yani. Güvenli değil.

Geri
Yukarı