Clio Sport Tourer'da hangi motor tercih edilmelidir?

0-100'ü 14,5 saniye. Size kalmış. Yokuşta pek düşmez Turbo Dizel olduğu için ancak yavaş ve hantal bir araç özellikle de SW'a göre.
Ağır hasar kaydı pek iyiye işaret değil ama söyleyeyim. Muhtemelen kemerler dirençlenmiştir. Hava yastığı patlamaz yani. Güvenli değil.
Baştan aşağı yanlış bilgilendirme.
0-100 ile mi aracın performansı ölçülür?
Her ağır hasar kaydı olan araba kötü müdür?
Her ağır hasar kaydı olan aracın kemerleri dirençli midir?
Çok fazla Tarcanlar vb. videosu izlemişsiniz sanırım :)

Bende heçbek versiyonu vardı arkadaşlar hantal diye gömmeyiniz. Uzun yolda çok rahat ve konforluydu. 1.5dci 75ps araç günümüz şartlarında gayet de az yakıyor. Atmosferik araçlarla karıştırmayın turbo dizel araçlar hantal değildir.

Baştan aşağı yanlış bilgilendirme.
0-100 ile mi aracın performansı ölçülür?
Her ağır hasar kaydı olan araba kötü müdür?
Her ağır hasar kaydı olan aracın kemerleri dirençli midir?
Çok fazla Tarcanlar vb. videosu izlemişsiniz sanırım :)
Evet, 0-100 ile aracın performansı ölçülür. 15SN'de 100'e çıkan araba peformanslı mıdır?
Neredeyse hepsi kötü evet
Neredeyse hepsi öyle, kemerler çok pahalı çoğu usta direkt dirençlemeyi tercih ediyor. Tarcanlarla alakası yok maalesefki gerçek bu.
Onu geçtim her şeye "HER" demişsiniz de. Ben kemere zaten MUHTEMELEN dedim.

Evet, performanslıdır.
B sınıfı SW bir arabadan neyin performansını bekliyorsun?
Bruh bana HAHA atana bak, hayır performanslı değil. Tek avantajı Turbolu olduğu için yokuşlarda düşmemesidir. Onu da zaten ilk yorumumda yazdım. B sınıfı diye 10 beygir arabaya mı binelim? B Clio'ya biniyorum şuan TCE 100HP olanı ve aradaki 25 beygir bayağı bir belli oluyor açıkçası. Onu geçtim bu normal Clio da değil SW daha büyük ve ağır. TCE clio'da bile o kadar performans hissedemiyorken 75BG SW bir aracın performaslı olduğunu iddia ediyorsunuz.

Bruh bana HAHA atana bak, hayır performanslı değil. Tek avantajı tutbolu olduğu için yokuşlarda düşmemesidir. Onu da zaten ilk yorumumda yazdım. B sınıfı diye 10 beygir arabaya mı binelim? B Clio'ya biniyorum şuan TCE 100HP olanı ve aradaki 25 beygir bayağı bir belli oluyor açıkçası. Onu geçtim bu normal Clio da değil, SW, daha büyük ve ağır. TCE Clio'da bile o kadar performans hissedemiyorken 75BG SW bir aracın performaslı olduğunu iddia ediyorsunuz.
Kendi araban mı, babanın arabası mı? Ona göre bir cevap yazıcam.

Kendi araban mı, babanın arabası mı? Ona göre bir cevap yazıcam.
Babamın kendi aracı var, Clio'yu ablam ve ben ortak kullanıyoruz. Öncesinde de babamın 75HP dizel Clio'su vardı onu da çok olmasa da kullandım ancak babamın satma sebebi gitmemesiydi. Ben de sıkıntı yaşıyordum açıkçası. 0 Zevk.

Babamın kendi aracı var, Clio'yu ablam ve ben ortak kullanıyoruz. Öncesinde de babamın 75HP dizel Clio'su vardı onu da çok olmasa da kullandım ancak babamın satma sebebi gitmemesiydi. Ben de sıkıntı yaşıyordum açıkçası. 0 Zevk.
Anladığım kadarıyla yaşın küçük. Yüksek ihtimalle ehliyetini de yeni aldın.

Öncelikle şunu öğrenmen lazım, her araba hız için yapılmaz, her motor da performans odaklı üretilmez.

Clio SW'yi alıyorsan, valizini/bavulunu toplayıp ailen ile bir yerlere gitmek için alırsın, hız yapmak için değil.

1.5 dCi 75HP 200nM motor, gayet de "performanslı"dır.

Sollama yaparken 0-100 mü yapıyorsun? Hayır.
100-110 km/h hızda sollamaya çıktığında rahatlıkla 120-130 km/h hızlara çıkabiliyor musun? Evet.

Rampalarda 75HP olmasına rağmen bayılıyor mu? Hayır.

Belki şehiriçinde ilk kalkışta hantal kalabilir. Çok fazla sorun olacağını sanmıyorum.

Yakıtı da düşük değil mi bu motorun?
Eee, ne anladım ben bu işten?

Milletle kapışmaya can atmayan adam için birebir motordur bahsi geçen motor.

Umarım anlamışsındır :)

Sollama yaparken bayağı kötü, valizler olmazsa eh işte. Valizlerle beraber açıkçası pek çekilmiyordu. Yokuşlarda düşmediği doğru ama hızlı da pek çıkamadığı için düşmüyor açıkçası. Kendim çok kullanamadım ama babamın kendi dedikler, yaptığımız 10binlerce KM uzun yol bana da bunu hissettirdi. Rahatlıkla 130lara çıkmıyor çıktıktan sonra da çok yavaş hızlanıyor 170'te limitör var ama 3-5dk dk basıyorsun o hıza gelsın diye :D (özellikle de aile ile). Evet haklısınız bu araç zaten aile aracı gaza basıp uçmak için üretilmemiş ancak gitmiyor. Bu arabayı alacak arkadaş da pek üst yaşlarda değil gibi. Tatmin etmiyor. İstediğin yere götürür mü? Evet götürür. Araba'dan beklenti A'dan B'ye götürmekse evet ancak eğlenceli ya da tatmin edici bir şekilde götürmüyor. Yakıt konusunda haklısınız gerçekten çok az yakıyor. Biz küçük sayılabilecek bir şehirde yaşıyoruz ve rahat rahat şehir içi 5.5LT arasında gezebiliyorduk ancak şehir dışında yakıt pek düşmüyordu çünkü aracın verebileceği tüm gücü kullanıyorduk otoban hızlarında giderken.

19 yaşındayım. 1 senedir ehliyetim var. Bunun 2 ayı ve öğrenme süreci Clio'da geçti. 2 ay uzun süre değil ama anlaşılması için yeterli. Hızı oturttun mu kalıyor ama oturtacak hıza gelmesi uzun sürüyor. Kalkıştan çok ara hızları daha yavaş. Ben sizi anlıyorum ama siz beni anlamıyorsunuz, 75 DCi kullandınız mı hiç? Dci motorların babası 1.5 90'lık kesinlikle. Çok güzel gidiyor ve 75'lik ile yakıt ekonomileri neredeyse aynı. Hatta uzun yol verileri daha düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı