Cloudflare çöktü

Türk Telekom'un DNS geçince her şey düzeldi fakat oyun girdim 39MS aldığım oyundan 45MS aşağısını alamadım :D. Türk Telekom DNS pişmanlıktır.

Türk Telekom halen Imgur resim yükleme domainini açmadığı için, Cloudflare DNS kullanıyordum. DNS tarafındaki sorun baya büyükmüş. Sitelere 1-2 dakika neredeyse geç giriyordu. DNS kapatınca düzeldi.

Bu arada DNS değişikliği için, bazı tarayıcıların ayarı bulunuyor. Sorunlar çözülünce, kullanmak isteyenler varsa öneririm. Ağ bağdaştırıcısından kullanmak yerine, böyle kullanmak daha avantajlı. Yanlış bilmiyorsam, ISS sağladığı DNS her zaman daha hızlı çalışıyor.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
Screenshot_5.png

Screenshot_4.png
Screenshot_3.png
Bazı yasaklı siteleri aşmak için DNS işe yarabiliyor. Tabii hepsini açıyor diyemem. Ağ bağdaştırıcısından değiştirmeyin. Oyunlarda gecikme yaşanmasına neden olabiliyor.

Türk Telekom halen ımgur resim yükleme domainini açmadığı için, cloudflare DNS kullanıyordum. DNS tarafındaki sorun bayağı büyükmüş. Sitelere 1-2 dakika neredeyse geç giriyordu. DNS kapatınca düzeldi.

Bu arada DNS değişikliği için, bazı tarayıcıların ayarı bulunuyor. Sorunlar çözülünce, kullanmak isteyenler varsa öneririm. Ağ bağdaştırıcısından kullanmak yerine, böyle kullanmak daha avantajlı. Yanlış bilmiyorsam, ISS sağladığı DNS her zaman daha hızlı çalışıyor.
Bu ayardan tam emin değilim. Ama deneyip, geri bildirim yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 617672
Bazı yasaklı siteleri aşmak için DNS işe yarabiliyor. Tabii hepsini açıyor diyemem. Ağ bağdaştırıcısından değiştirmeyin. Oyunlarda gecikme yaşanmasına neden olabiliyor.

ISS sağladığı DNS nasıl daha hızlı oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı