Clover Configurator Boot Sorunu

canercan

Hectopat
Yer
Viyanna
Daha fazla  
Meslek
Tasarim
Merhaba arkadaşlar.
SYSTEM ▸ EFİ ▸ CLOVER içindeki config.plist dosyasını Clover Configrator ile açıyorum. Verbose (v) işaretli değil. Gereken tüm ayarlamalar tamam ama PC restart olduğunda yeniden başladığında Verbose (v) da başlanıyor. SYSTEM ▸ EFİ ▸ CLOVER içinde tüm dosiyaları kontrol etim. config.plist ile ilgili bir dosya yoktur. Bir yere birşeyler mi gizlenmiş sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CloverConfigurator ile bir config.plist dosyası oluştur ve masaüstüne kaydet, daha sonra dosyayı alıp EFI/CLOVER klasörünün içine at. Bazen kaydetme sorunları oluşabiliyor...

Benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Genelde iki tane Clover bootloader kurmaktan kaynaklanıyor. Bir tanesi System/EFİ/Clover diğeri ise NoName/EFİ/Clover içerisinde. Muhtemelen sende bu clover aktif. O yüzden diğerinde yaptığın değişiklikler işe yaramıyor.
1-Clover configurator ile Efi bölümünü mount et.
2-NoName/Efi/Clover/config.plist dosyasını düzenle ve kaydet. (HDD/System/EFİ/CLOVER/config.plist değil!)
Bu işlemin sorununu çözeceğine inanıyorum.

OsPat Merhaba benim mircan herzaman türkçe yazmadan dolayı ceza alıyorum bu isimi bazen kulanmak mecburiyetinde kalıyorum Sorun çözülmüş değil bir yıldan fazla oldu mac kulanıyorum biraz tercübem var ama bahs etiğin yöntemler benim pcmde bulunmuyor NoName/Efi/Clover/config.plist NoName diye bir disk mevcut değildir pcmede sadece system mevcut

NoName diskini bağlaman lazım. Normalde direk görünmez zaten. Clover configurator programı ile mount efi yapınca bu disk bağlanıyor. Hatta direk programdan mount efi sonrası open efi partition dersen burası açılır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı