CM MasterGel Pro vs Arctic MX-4

Taspar

Kilopat
Merhabalar,
Bu ikisi arasında hangisi tercih edilmeli? Birbirine göre hangisi daha etkilidir? Bir de CM MasterGel Nano var fakat o baya pahalı.

O yüzden ikisi arasında etki açısından fazla fark yoksa MX-4 alayım diyorum.

62 TL

45 TL

Merhabalar,
Bu ikisi arasında hangisi tercih edilmeli? Birbirine göre hangisi daha etkilidir? Bir de CM MasterGel Nano var fakat o baya pahalı.

O yüzden ikisi arasında etki açısından fazla fark yoksa MX-4 alayım diyorum.

62 TL

45 TL
1 derece bile olmayan bir fark ile Mastergel Pro daha iyi. Fiyatı da göz önüne alırsak MX-4 öneririm.

Zamanında aynı işlemci ve aynı soğutucu için CM Maker nano partaküllü macununu kullandım. 1 ay önce ise Arctic MX4-2019 aldım ve kullanıyorum, arada fark neredeyse hiç olmadı. Aradaki fiyat farkını vermenin gerekli olduğunu düşünmüyorum, benim tavsiyem MX4 almanızdan yana.

Teşekkürler, MX-4 alacağım.

Son olarak; macunu yaymak için ne kullanabiliriz? :)
İşlemci soğutucuyu üstüne yerleştirdiğiniz zaman yayılır zaten. Emin olmak istiyorsanız vidaları tam sıkmadan önce hafifçe sağa sola kaydırarak yayabilirsiniz.

Fiyatı cazip olanı almanızı öneririm. Ben ikisini de denedim hiç fark yok. Açıkçası Mastergel daha akışkan ancak arctic biraz daha katı ve zor sürülüyor.Karar sizin. Aynı macunları laptoplarda da kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı