CM Nepton 240MM vs Akasa Venom A20

Kapkara Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar Technopat.

Arkadaşlar ben kendime Intel i7 6700K bulunan bir sistem topluyorum ve iki ürün arasında kaldım. Bunlardan birisi:

COOLER MASTER NEPTON 240MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Akasa Venom A20 Intel / AMD Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (AK-LC4002HS01) - Bilgisayar Bileşenleri

Bu iki sıvı soğutma arasında kaldım. YouTube'da Technopat kanalında bir GTX 1070 sistem toplama videosu vardı. Oradaki sistemde Akasa Venom A20 kullanılmış. Ve sizce bunların arasında hissedilir bir fark var mıdır? Overclock şu an yapmayacağım, ama belki ileride yapabilirim. İlerideki zamanda Akasa Venom A20 benim ihtiyacımı karşılar mı sizce? Ya da daha fazla para biriktirip Cooler Master Nepton 240MM mi almalıyım?

Teşekkürler :)

Paranı boşa harcama A20 yeterli olacaktır.
A20'nin borusu ve pompası Nepton 240'ın yanına bile yaklaşamaz.

Nepton 240m daha sağlık bir seçim olacaktır.

Peki sizce aralarında hissedilir bir fark var mıdır? Sistemim erimez değil mi O.C yapınca :)
Intel 6700K. 4.5 GHz de Prime 95 Testinde en fazla 69 dereceyi görüyor.

A20'nin borularının birleşim noktaları cidden zayıf.

Paranı boşa harcama A20 yeterli olacaktır.

Aslında fiyattan biraz fedakârlık yapabilirim :)

A20'nin borusu ve pompası Nepton 240'ın yanına bile yaklaşamaz.

Nepton 240m daha sağlık bir seçim olacaktır.

Intel 6700K. 4.5 GHz de Prime 95 Testinde en fazla 69 dereceyi görüyor.

A20'nin borularının birleşim noktaları cidden zayıf.

Peki sizce farklı bir seçim yapmaya gerek var mı yoksa Nepton 240MM ürününü düşünmeden mi alsam

Aslında fiyattan biraz fedakârlık yapabilirim :)

Peki sizce farklı bir seçim yapmaya gerek var mı yoksa Nepton 240MM ürününü düşünmeden mi alsam
Nepton 240M iyi. Ama isterseniz CM'nin yeni versiyonlarında da bakabilirsiniz.

Corsair'in H serisi de kalitelidir.

Nepton 240M iyi. Ama isterseniz CM'nin yeni versiyonlarında da bakabilirsiniz.

Corsair'in H serisi de kalitelidir.

Peki Masterliquid 240 hakkında yorumunuz nedir? Prosuna baktım da belki indirimini yakalarsam olur ama Masterliquid Nepton'dan iyi midir sizce? Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)

Aralarında aşırı bir fark olacağını sanmam. Bütçen için A20'yi alman daha mantıklı olur

Aslında Akasa incelemesi bulmuştum ama CS:GO gibi bir oyunda 60 derecede durduğundan pek sindiremedim bence BF 1, GTA 5 gibi oyunlar oynayacağımdan olmalı :D

Peki Masterliquid 240 hakkında yorumunuz nedir? Prosuna baktım da belki indirimini yakalarsam olur ama Masterliquid Nepton'dan iyi midir sizce? Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)

Aslında Akasa incelemesi bulmuştum ama CS:GO gibi bir oyunda 60 derecede durduğundan pek sindiremedim bence BF 1, GTA 5 gibi oyunlar oynayacağımdan olmalı :D

Bende AM3+ zalman fan soğutucu var ve cs go da 60 dereceyi görmedim. GTA Online'da ise 77dereye çıkıyor. AMD FX 6300 İşlemcim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı