CM Nepton 240MM vs Seidon 240V

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Arkadaşlar yakın zamanda CPU sıvı soğutucu almayı planlıyorum. Kasam Cooler Master olduğu için ve kalitesinden çok memnun olduğu için sıvı soğutmada da Cooler Master markasını tercih edeceğim. 2 model arasında gidip geliyorum. Cooler Master Nepton 240MM ile Seidon 240V. Nepton 240MM'ye biraz daha yatkınım. Zira daha önce Seidon serisindeki 120V'lerde olan sorunların 240V'de de olabileceğinden korkuyorum. Kasam Cooler Master CM 690 III modeli. Nepton 240MM uyuyor.

Fakat Seidon 240V 150 TL daha ucuz. Sizce Seidon 240V'de tercih edilebilir mi ?

240M kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Şunlar hakkında bilgi verebilir misiniz ?
  • Boşta iken işlemci sıcaklığınız, Soğutucunun fan devri ?
  • Yükte iken işlemci sıcaklığınız, Soğutucunun fan devri ?
  • Pompa sesi ?
Müsait bir zamanınızda bu bilgileri yazarsanız çok memnun olurum. Sessizlik benim için çok önemli. :) Şuanda Kule tipi stok soğutucu var ve kafam şişiyor. :LOL: :LOL:

İkisi de birazcık eskidi bence daha yeni bir model olan Akasa Venom A20 tercih edilmeli.
Pompa bağlantısı, eski (!) Nepton 240M kadar iyi değil.

1. Boşta: 25 C, 820 devir,
  2. Yükte 40 C, 1200 devir.
  3. Max 61 C, 2000 devir
  4. Ort. 37 C 1100 devir
  5. Pompa sesi duymadım, S.M.A.R.T. modda.

İkisi de birazcık eskidi bence daha yeni bir model olan Akasa Venom A20 tercih edilmeli.
Akasa'ya ısınamıyorum nedense. Cooler Master bana göre daha iyi bence. Cooler Master'ın da yeni soğutucuları var ama tasarımları hoşuma gitmedi açıkçası. Kasanın yanı şeffaf pleksiglas'dan olduğu için tasarıma da ayrıca önem veriyorum. İleride başka fikirlerim var kasa içiyle ilgili.

Pompa bağlantısı, eski (!) Nepton 240M kadar iyi değil.
  1. Boşta: 25 C, 820 devir,
  2. Yükte 40 C, 1200 devir.
  3. Max 61 C, 2000 devir
  4. Ort. 37 C 1100 devir
  5. Pompa sesi duymadım, S.M.A.R.T. modda.
Değerler gayet güzelmiş bence. Peki kullanıcı olarak sizi rahatsız eden bir gürültü sesi var mı ?

Tabii ki amacınız kötü niyet değil biliyorum ancak o kadar makyaj yapılana kadar sıfırdan yenile gitsin koskoca firmasın ne diye makyajlıyorsun ki. Önerdiğim ürünlerin kaliteleri de iyidir hocam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı