CM Seidon 240 plakası AM4 sisteme uymuyor

Arif Batuş

Femtopat
Daha fazla  
Bu parça yeni anakartıma uymuyor diye sıvı soğutmamı takamıyorum, hiçbir deliğe denk gelmiyor. Fikir verebilecek veya böyle bir parçayı nasıl elde edebileceğim hakkında bilgi verebilecek var ise yardımlarınızı bekliyorum dostlar, saygılar.
Anakart; ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci; Ryzen 5 3600.
Sıvı soğutma; coolor Master Seidon 240v.

Dosya Ekleri

• 151472748_1358884931156170_8691501512071428443_n.jpg
    151472748_1358884931156170_8691501512071428443_n.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu parça yeni anakartıma uymuyor diye sıvı soğutmamı takamıyorum, hiçbir deliğe denk gelmiyor. Fikir verebilecek veya böyle bir parçayı nasıl elde edebileceğim hakkında bilgi verebilecek var ise yardımlarınızı bekliyorum dostlar, saygılar.
Anakart; ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci; Ryzen 5 3600.
Sıvı soğutma; coolor Master Seidon 240v.
Bu parça LGA sokete ait. AM4 desteği varsa kutudan farklı bir soket çıkmış olmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 3.45'e gelin, sizin sorununuzu söylüyor. Ürünün AM4 sokete özel braketini ayrı istemeniz veya almanız gerekiyor.

Şu ürünün açıklamasında Seidon 240V'ye uygun olduğu yazıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dakika 3.45'e gelin, sizin sorununuzu söylüyor. Ürünün AM4 sokete özel braketini ayrı istemeniz veya almanız gerekiyor.
Çok saçma bir durum bu. Vatan Computer'da ürünün altındaki yorumlarda Vatan Computer tarafından uyumludur diye cevap verilmiş. Ben de paket içeriğinde vardır diye düşünmüştüm. Cidden saçmalıkmış.

Çok saçma bir durum bu. Vatan Computer'da ürünün altındaki yorumlarda Vatan Computer tarafından uyumludur diye cevap verilmiş. Ben de paket içeriğinde vardır diye düşünmüştüm. Cidden saçmalıkmış.
Yeni alındıysa içerisinde var diyor Levon. Ama arkadaşın çoktandır elinde sanırım, kutu içeriğinde olmayabilir. Ürünü sıfır bir şekilde yeni aldıysa aldığı yerden AM4 braketini isteyebilir. Onun dışında attığım ürüne ihtiyacı var.

Şu ürünün açıklamasında Seidon 240V'ye uygun olduğu yazıyor.
Bunu sipariş verdim zaten bu ürün şu an elimde fakat anakartın arkasına mı takacağım bunu hiçbir fikrim yok

Bunu sipariş verdim zaten bu ürün şu an elimde fakat anakartın arkasına mı takacağım bunu hiçbir fikrim yok
Anakartın arkasına değil soğutucu pompasına takıyorsunuz. Sonrasında stok fanı çıkartıp yerine anakart kutusunda gelen siyah plastik parçaları takıyorsunuz. Onun üstüne pompa kısmını oturtuyorsunuz.

Anakartın arkasına değil soğutucu pompasına takıyorsunuz. Sonrasında stok fanı çıkartıp yerine anakart kutusunda gelen siyah plastik parçaları takıyorsunuz. Onun üstüne pompa kısmını oturtuyorsunuz.
Hocam benim sorunum şu; anakartın arkasına oturacak plaka oturmuyor :) onu demeye çalışıyorum. Stok fanın arka plakasını mı kullanayım?

Hocam benim sorunum şu; anakartın arkasına oturacak plaka oturmuyor :) onu demeye çalışıyorum. Stok fanın arka plakasını mı kullanayım?
Onu kullanacaksınız zaten. O fanın değil anakartın plakası. Onu kullanmanız gerekiyor vida yuvaları için.

Yeni konular

Geri
Yukarı